1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Ręczna robota od Agi Prus

Ręczna robota od Agi Prus

Na naszym rynku pojawiła sie nowa marka obuwnicza. Unikatowa, bo to tylko ręcznie szyte projekty.

Marka Agi Prus handmade shoes to połączenie ponadczasowej linii z modnym detalem. Buty są wykonywane według tradycyjnego rzemiosła szewskiego. Wszystkie są robione tylko w krótkich seriach. Marka nawiązuje do powojennej tradycji warszawskiego zakładu szewskiego, prowadzonego przez dziadka projektantki - Brunona Kamińskiego (to chyba najbardziej znany szewc w stolicy). Brunon Kamiński założył swoja pracownię w 1943 roku przy ul. Nowy Świat w Warszawie. Jego klientami byli artyści, twarze znane z telewizji oraz projektanci mody, politycy i dyplomaci, a jego prace były doceniane na licznych międzynarodowych konkursach, m. in. na Światowej Wystawie Obuwia w Monachium, gdzie w 1958 roku zdobył złoty medal.

Tradycja zobowiązuje i Aga Prus, kontynuując dzieło swojego dziadka, ma wysoko ustawioną poprzeczkę. Pierwsze projekty są bardzo obiecujące. Każda para obuwia jest szyta z wielką dbałością o detale. Na tle butów wykonywanych na zamówienie, kolekcja projektantki wyróżnia się bardziej przystępną ceną i współczesnymi fasonami. Można wybierać rodzaj skóry oraz kolor skórzanej podeszwy. Każdy model jest dostępny w 15 rozmiarach (od 35 do 42 wraz z połówkami).

Aga Prus swój oficjalny debiut będzie miała podczas kwietniowego Fashion Week w Łodzi. Zaprezentuje tam damską kolekcję butów: uwspółcześnione klasyczne czółenka, sztyblety, angielki i mokasyny.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze