1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Ręczna robota od Agi Prus

Na naszym rynku pojawiła sie nowa marka obuwnicza. Unikatowa, bo to tylko ręcznie szyte projekty.

Marka Agi Prus handmade shoes to połączenie ponadczasowej linii z modnym detalem. Buty są wykonywane według tradycyjnego rzemiosła szewskiego. Wszystkie są robione tylko w krótkich seriach. Marka nawiązuje do powojennej tradycji warszawskiego zakładu szewskiego, prowadzonego przez dziadka projektantki - Brunona Kamińskiego (to chyba najbardziej znany szewc w stolicy). Brunon Kamiński założył swoja pracownię w 1943 roku przy ul. Nowy Świat w Warszawie. Jego klientami byli artyści, twarze znane z telewizji oraz projektanci mody, politycy i dyplomaci, a jego prace były doceniane na licznych międzynarodowych konkursach, m. in. na Światowej Wystawie Obuwia w Monachium, gdzie w 1958 roku zdobył złoty medal.

Tradycja zobowiązuje i Aga Prus, kontynuując dzieło swojego dziadka, ma wysoko ustawioną poprzeczkę. Pierwsze projekty są bardzo obiecujące. Każda para obuwia jest szyta z wielką dbałością o detale. Na tle butów wykonywanych na zamówienie, kolekcja projektantki wyróżnia się bardziej przystępną ceną i współczesnymi fasonami. Można wybierać rodzaj skóry oraz kolor skórzanej podeszwy. Każdy model jest dostępny w 15 rozmiarach (od 35 do 42 wraz z połówkami).

Aga Prus swój oficjalny debiut będzie miała podczas kwietniowego Fashion Week w Łodzi. Zaprezentuje tam damską kolekcję butów: uwspółcześnione klasyczne czółenka, sztyblety, angielki i mokasyny.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze