fbpx

Lancaster Sun Sport dla aktywnych

Lancaster Sun Sport dla aktywnych
Szybkoschnący żel

Marka Lancaster przygotowała specjalistyczną linia kosmetyków słonecznych dla aktywnych kobiet i mężczyzn. Produkty doskonale sprawdzają się w sportowym klimacie. Szybko się wchłaniają, nie ścierają się nawet pod wpływem wody i potu, nawilżają skórę i skutecznie chronią ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
W linii kosmetyków dla sportowców konsekwentnie zastosowano opatentowane i zaawansowane formuły: dwustopniową ochronę skóry, czyli kombinację filtrów UVA/UVB + Kompleks Antyutleniaczy, oraz aktywator opalania TAC. Dostępne w szerokim spektrum filtrów produkty chronią przez promieniami UVA, które powodują starzenie się komórek, oraz przed wywołującymi oparzenia UVB. Kompleks Antyoksydantów jest w 100% naturalny i pochodzi z wyciągów roślinnych. Neutralizuje 80% wolnych rodników, które – podobnie jak promienie UVA – są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry.

W tegorocznej serii Sun Sport wykorzystano dwie nowe technologie: INFRARED* ochrona przeciw promieniowaniu podczerwieni), chroniącą DNA skóry, i WET SKIN APPLICATION**, pozwalającą stosować kosmetyk wprost na mokrą skórę.

SZYBKOSCHNĄCY ŻEL ODPORNY NA WODĘ I POT

Lekka, żelowa konsystencja, szybko się wchłania, nie pozostawia śladów na skórze. Nawet podczas intensywnego wysiłku kosmetyk pozostaje na skórze i nadal chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Żel jest odporny na wodę i pot, gwarantuje piękną, długotrwałą opaleniznę.

Aktywator opalania TAC pobudza naturalną biosyntezę cząsteczek melaniny w skórze. Żel do opalania i po opalaniu zawiera kombinację heliotanu oraz wyciągu z pomarańczy, a także aminokwasy i cytroflawonidy, które pobudzają naturalną biosyntezę cząsteczek melaniny.

SZYBKOSCHNĄCA MGIEŁKA w spray’u

Niewidoczna formuła do ciała natychmiastowo się wchłania w skórę, nie pozostawiając śladów. Jest odporna na wodę i pot, dzięki czemu skutecznie chroni skórę ludzi aktywnych fizycznie. Odświeża i gwarantuje długotrwałą, piękną opaleniznę.

Stosowany w mgiełce olejek Buriti jest doskonały jako przyspieszacz do opalania, bogaty w antyoksydanty, a także właściwości zmiękczające skórę. Dzięki niemu można uzyskać prawdziwie złotą opaleniznę.

W czasie uprawiania sportu organizm człowieka bardzo szybko się odwadnia, dlatego ważnym aspeketem linii dla sportowców są jej właściwości nawilżające. Olejek z amazońskiej rośliny Babassu wzmacnia naturalne właściwości skóry oraz glicerynę mającą zdolności higroskopijne i intensywnie wspomagające nawilżenie skóry.

*w obydwu kosmetykach

** tylko w mgiełce do ciała