fbpx

Rewolucja w pielęgnacji skóry od Estée Lauder – eksperta w nocnej pielęgnacji

Rewolucja w pielęgnacji skóry od Estée Lauder - eksperta w nocnej pielęgnacji

Kultowe serum Estée Lauder Advanced Night Repair w nowej, przełomowej odsłonie sprawia, że linie i zmarszczki są mniej widoczne, a skóra wygląda młodziej, odzyskuje blask sprężystość i witalność.

Każdy komu zależy, by żyć zdrowo i wyglądać pięknie zna to słowo – chronobiologia. To nauka zajmująca się cyklicznością zmian zachodzących w organizmie, wyznacza optymalne godziny aktywności życiowych (jedzenia, ruchu, snu) oraz rytuałów pielęgnacyjnych.

Nasza skóra, podobnie jak całe ciało, pracuje w rytmie zegara biologicznego – oznacza to, że jej komórki o ściśle określonych porach dnia i nocy wykonują konkretne zadania: mnożą się, regenerują. Laboratoria kosmetyczne chętnie korzystają z tej wiedzy, proponując coraz skuteczniejsze kosmetyki dostosowane do rytmu pracy organizmu.

Zgodnie z najnowszą wiedzą zadaniem kosmetyków stosowanych w ciągu dnia jest przede wszystkim ochrona skóry przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (słońcem, smogiem, wiatrem, mrozem). Dużo poważniejsze zadanie mają kosmetyki stosowane wieczorem. Dlaczego?  Ponieważ najważniejsze procesy naprawcze, regenerujące i odmładzające odbywają się w naszej skórze nocą – w czasie, kiedy my śpimy.

Późnym wieczorem komórki skóry stają się bardzo aktywne. Przysadka mózgowa wydziela hormon wzrostu, który stymuluje podziały komórek w naskórku – dzielą się one dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia. Zaczyna się przegląd strat powstałych w ciągu dnia i próba naprawy powstałych szkód.

Naturalne procesy regeneracyjne skóry najintensywniej  przebiegają pomiędzy godziną 23 a 2 w nocy. Dlatego do łóżka najlepiej położyć się około godziny 22. Wcześniej warto zadbać o wieczorny rytuał pielęgnacyjny – staranne oczyszczenie cery i dobór właściwych kosmetyków, które będą wsparciem dla skóry w najważniejszych procesach regeneracyjnych, od których zależy wygląd naszej skóry.

Rewolucja w pielęgnacji skóry od Estée Lauder - eksperta w nocnej pielęgnacji
Estée Lauder Advanced Night Repair – serum nr 1 o właściwościach naprawczo-odmładzających. (Fot. materiały partnera)

Estée Lauder opracowało nową, przełomową formułę Advanced Night Repair Synchronized Multi-Recovery Complex opartą o bezprecedensowe odkrycie w dziedzinie epigenetyki. Dzięki przełomowej technologii Chronolux Power Signal, serum Advanced Night Repair w nowym wydaniu wspomaga naturalny proces naprawy skóry skuteczniej niż kiedykolwiek do tej pory i po raz pierwszy pomaga jej zwiększyć tempo naturalnej odnowy komórek oraz produkcji kolagenu.

Już po jednorazowym zastosowaniu skóra wygląda promiennie i staje się nawilżona. Po zaledwie trzech tygodniach stosowania drobne linie wygładzają się, a po zużyciu jednej buteleczki skóra staje się sprężysta w dotyku i wygląda zdrowo, młodo i promienieje witalnością. (Wyniki badania klinicznego Advanced Night Repair Synchronized Multi-Recovery Complex.)

Serum Estée Lauder Advanced Night Repair 485 zł/50 ml
Serum Estée Lauder Advanced Night Repair 475 zł/50 ml

Epigenetyka w służbie piękna

Prowadzący badania w dziedzinie epigenetyki naukowcy dowiedli, że proces starzenia się naszego organizmu jest zdeterminowany genetycznie jedynie w 25%. Uważa się, że pozostałe 75% zależy od czynników środowiskowych i stylu życia. Na początku lat 2000 odkryto nową kategorię cząsteczek – cząsteczki mikrosygnalizujące – które obecne są w całym organizmie i szybko przekazują na poziomie komórkowym reakcje na zmiany w otoczeniu zewnętrznym.

W ciągu ostatnich siedmiu lat badacze z laboratoriów Estée Lauder przebadali ponad 80 mikrosygnalizujących cząsteczek znajdujących się w komórkach skórnych w celu pełniejszego zrozumienia ich roli w procesie starzenia się skóry. W ramach przełomowego odkrycia w laboratoriach Estée Lauder zidentyfikowano konkretną cząsteczkę mikrosygnalizującą niezbędną z punktu widzenia naturalnego procesu naprawy skóry i wspomagającą różne istotne mechanizmy przeciwstarzeniowe w jej obrębie. W szczególności cząsteczka ta pomaga skórze zwiększyć tempo naturalnej wymiany komórek oraz produkcji kolagenu. (Badania in vitro.)

Nocna zmiana piękna

Wypoczęta, gładka, sprężysta i młodzieńcza – o takiej cerze marzy każda z nas…
To jak długo śpimy, zależy od nas samych. A gwarancję skutecznego działania w procesach naprawczych daje serum Estée Lauder Advanced Night Repair. Jego stosowanie wspiera skórę w nocnej regeneracji sprawiając, że cera odzyskuje młodzieńczy blask.

Już po pierwszej aplikacji skóra wygląda na promienną, nawilżoną, staje się bardziej miękka i gładsza w dotyku. Po trzech tygodniach stosowania linie zmarszczek ulegają redukcji, a skóra jest jędrniejsza i odzyskuje witalność.

Serum w nowym wydaniu zachwyca flakonikiem. “Brązowa buteleczka” inspirowana fiolką aptekarską ma elegancką sylwetkę i jest ekologiczna – powstała z odzyskiwalnego szkła półprzejrzystego. Przenikające przez nie światło symbolizuje rozświetloną od wewnątrz skórę.

Teraz kupując produkty Estée Lauder za min 420 zł otrzymasz 4 miniprodukty w kosmetyczce*

Rewolucja w pielęgnacji skóry od Estée Lauder - eksperta w nocnej pielęgnacji
*Oferta obowiązuje od 08.09 do 05.10 lub do wyczerpania zapasów w perfumeriach Sephora i na sephora.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze