fbpx

12 miejsc bez telefonu

12 miejsc bez telefonu
123rf.com

Jest już przyjętą normą, że nie rozstajemy się z naszym telefonem komórkowym. Łączność ze światem i ciągła dostępność jest wygodna i daje nam poczucie bezpieczeństwa. Są jednak miejsca i sytuacje, kiedy obecność telefony nam nie sprzyja. Jakie?
Niektórzy z nas zawarli ze swym telefonem pseudo-małżeństwo z objawami zaburzenia borderline (chodzi o chorobliwe nietrzymanie granic). Zdarza się nam, że nie wyłączamy telefonu w sytuacjach, w których nie powinien on dzwonić. Dźwięk telefonu w niewłaściwym czasie może nam przeszkodzić i zaszkodzić. Kiedy unikać takiego rozwoju wydarzeń?

Oto 12 miejsc i okoliczności, w których lepiej wyłączyć telefon lub nie zabierać go ze sobą.

1. Na pierwszej randce. Zwłaszcza na pierwszej, jeśli, oczywiście, chcesz drugiej randki.
2. W fitness klubie, podczas joggingu na świeżym powietrzu, gdy jesteś na zajęciach tanecznych. Ruch ma cię przenieść w stan lepszego samopoczucia, oderwać od rzeczywistości, podczas gdy telefon trzyma cię w tym przyziemnym wymiarze.
3. Kiedy bawisz się z dzieckiem, rozmawiasz z nim czy odrabiasz lekcje. Zastanów się, ile czasu poświęcasz mu, całkowicie na nim koncentrując uwagę.
4. Podczas spotkania z prawnikiem. Ile płacisz za jego cenny czas i przy okazji swój?
5. Podczas badania lekarskiego. Teraz zajmujesz się przecież sobą i to jest w tej chwili najważniejsze. Poza tym, lepiej nie rozpraszać lekarza. Jego pomyłka może cię zbyt wiele kosztować.
6. Kiedy prowadzisz samochód. Przecież wiesz, że to niebezpieczne, nie warto ryzykować.
7. W łazience. W tym miejscu się relaksujesz. Poza tym zamoczenie telefonu jest kłopotliwe.
8. Na obiedzie ze starym przyjacielem lub od lat niewidzianą przyjaciółką. Kiedy ostatnio się z nim lub z nią widziałaś?
9. Na filmach. Wiadomo.
10. Gdy medytujesz, modlisz się, kontemplujesz. Łączysz się z siłą wyższą, linia jest zajęta.
11. Na rozmowie kwalifikacyjnej. Chcesz tę pracę, czy nie?
12. W środku nocy, kiedy wstajesz do łazienki. Bez przesady :).

Osoba, która lęka się rozstać z telefonem, nie daje sobie pełnego prawa do wolności i ma jakiś problem z kontrolą. Telefon niewłaściwie używany oddala od prawdziwego życia. Jaki jest twój związek z telefonem?

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze