fbpx

Czego pragną kobiety?

kobieta_w_związku
123rf

Jesteśmy złożonymi istotami, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje. Można jednak sprecyzować, czego pragniemy od mężczyzny.
1. Szacunek. Jest nieodzowny. Kobieta pragnie, żeby mężczyzna szanował jej opinie, zainteresowania, przyjaciół, ciało, jestestwo. Nie musi ze wszystkim się zgadzać, ale akceptować przez szacunek. Objawia się to tym, że mężczyzna jest szczery i uczciwy, ale taktowny i przyjmujący.

2. Seks. Tak, kochamy seks.

3. Romansowanie. Zwłaszcza, gdy kobieta jest już żoną czy partnerką od lat, pragnie być jak adorowana dziewczyna. Całowana, obdarowywana kwiatami, zapraszana na randki, miło zaskakiwana.

4. Czas. Oznacza zaangażowanie, uwagę, bycie wysoko na liście priorytetów. Mężczyzna ma mieć dla kobiety czas.

5. Podana do stołu kolacja. Kobieta wraca zmęczona do domu, on wita ją w drzwiach, a gdzieś w tle rozchodzi się przyjemna woń przygotowanego przez niego dania. Jak wtedy ona się czuje? Kochana, zaopiekowana.

6. Komunikacja uczuć. Kobieta może czuć, że on ją kocha, uwielbia, szanuje. Ale potrzebuje to słyszeć, widzieć w gestach. Chodzi o okazywanie uczuć, uzewnętrznianie tego, co kryje serce.

7. Spójność. Nie jest tożsama z nudą i przewidywalnością. Ale z wewnętrzną integracją. Kobieta oczekuje od mężczyzny tego, że jest on pewny i bezpieczny. Nie prowadzi gier, nie manipuluje, nie oszukuje.

8. Zaangażowanie. Całościowe bycie w związku. Nie wyklucza ono sfery „ja”, która też jest istotna, ale podkreśla jakość sfery „my”. Kobieta w relacji zazwyczaj chce wyłączności i głębokiego spełnienia.

9. Poczucie humoru. Ono jest bardzo cenione przez kobiety. Męski ciepły humor odpręża i obdarowuje potrzebnym dystansem.

10. Wyzwanie. W związku ma panować atmosfera bezpieczeństwa i zaufania, ale na porządku dziennym pragniemy również mieć niespodzianki, podniety, nieoczekiwane zakręty. Zadowala nas akcja, bo wtedy czujemy, że żyjemy.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze