1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Regularne ćwiczenia sposobem na odstresowanie

Regularne ćwiczenia sposobem na odstresowanie

123rf.com
123rf.com
28 października obchodzimy Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Zbyt szybkie tempo życia, przepracowanie lub po prostu widmo szarej, jesiennej aury sprawiają, że stajemy się spięci i nerwowi. Sprawdzonym sposobem na szybsze odzyskanie równowagi psychicznej jest regularne wykonywanie ćwiczeń ruchowych.

Coraz więcej Europejczyków przeżywa napięcia w życiu zawodowym. Aż 50 proc. respondentów globalnej ankiety przeprowadzonej przez portal Monster.com na temat częstotliwości odczuwania stresu w pracy zadeklarowała, że doświadcza go codziennie.

Co zrobić, by uniknąć skutków długotrwałego stresu?

Najprostsze ćwiczenia można wykonywać nawet przy biurku. Techniką relaksacyjną, która uczy świadomego likwidowania napięcia, jest tzw. trening Jacobsona. Polega on na celowym napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych partii mięśni, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na różnicę wrażeń, jakie dają mięśnie napięte i rozluźnione. Warto na przykład lekko odchylić głowę do tyłu i świadomie napiąć mięśnie karku oraz górnej partii pleców. Po kilku sekundach mięśnie należy rozluźnić i kilkakrotnie powtórzyć ćwiczenie. Regularny trening pozwoli na kontrolę poziomu napięcia karku, którego częste bóle towarzyszą osobom zestresowanym.

Po pracy warto wybrać bardziej dynamiczne metody relaksacji, które zaangażują zarówno ciało, jak i umysł. Doskonałym wyborem jest aikido – japońska sztuka samoobrony, która uczy wykorzystywania energii wewnętrznej. Filozofia tego sportu zakłada brak rywalizacji, co sprawia, że osoby trenujące stają się bardziej pogodne i towarzyskie.Dodatkowo każdy trening kończy się ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi . Miesięczny kurs oferowany przez serwis KatalogMarzeń.pl pozwala nauczyć się podstaw ruchu.

Mat.pras. KatalogMarzeń.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze