1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zdrowie

Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

(Fot. materiały partnera)
XXI wiek obfituje w nowoczesne rozwiązania i nowe technologie, które mają za zadanie ułatwić i przyśpieszyć realizację codziennych obowiązków. Niestety żyjąc w tak szybkim tempie bardzo często zapominamy o podstawowych potrzebach naszego organizmu, stopniowo pogarszając swój stan zdrowia.

Wśród szczególnie zagrażających chorób jest otyłość, która obecnie dotyczy 25% całej populacji. Obok niej coraz częściej dokumentuje się przypadki Karoshi – tj. choroby wywołanej stresem i przepracowaniem. Dlaczego nasze społeczeństwo zmaga się z tak dużymi problemami? Jak w obliczu tych zagrożeń może pomóc dieta pudełkowa?

Czy dieta pudełkowa może pomóc?

Budowanie nawyków żywieniowych to długi i złożony proces. Na ich kształt wpływ ma zarówno presja społeczeństwa, jak i wpływ rodziny, tryb życia, sytuacja ekonomiczna i zdobyta wiedza z zakresu dietetyki.

Otyłość to niezwykle złożony problem, który pogłębia się przez m.in. łatwy dostęp do wysoko przetworzonych produktów. Opcja szybkich przekąsek oraz licznych dań instant spowodowała, że coraz mniej uwagi przykładamy do tworzenia zbilansowanych dań. Dużo łatwiej jest nam sięgnąć po słodkie ciasteczka lub mrożone danie, którym szybko zaspokoimy głód po intensywnym dniu.

Utożsamianie pokarmu z nastrojem to jeden z najpowszechniejszych problemów, dotykających wszystkich pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Do tego dochodzi presja społeczeństwa, własne oczekiwania, niska samoocena i coraz większy nacisk, aby doskonalić swoje ciało. Panuje bowiem przekonanie, że wyłącznie szczupłe osoby mogą osiągnąć sukces zawodowy i prywatny, co tworzy sztuczne złudzenie, że waga ma wpływ na powodzenie i realizacje określonych celów.

W obliczu wszystkich tych elementów i zagrożeń musimy zweryfikować dotychczasowe nawyki żywieniowe i sposób tworzenia codziennego menu. Jeśli widzisz, że jest to obszar wymagający poprawy – sięgnij po pomoc w postaci np. diet pudełkowych.

Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

Oczywiście z diety pudełkowej skorzystać może każdy, kto chce zainspirować się do nowych przepisów, zmienić nawyki, schudnąć, zbudować tkankę mięśniową itd.

Tak szeroki obszar działania to zasługa pracy specjalistów – dietetyków, lekarzy i kucharzy – którzy na podstawie analiz, badania potrzeb Klientów i śledzenia trendów tworzą przepisy na dania, które dostarczą cennych składników odżywczych.

W dużym uogólnieniu można więc stwierdzić, że dietetyczny powstał z myślą o osobach, które:

 • Zmagają się z niedoborem czasu – tj., gdy nie masz możliwości codziennego przygotowywania dań lub analizowania ich kaloryczności.
 • Chcą zadbać o swoją rodzinę – tj., jeśli dostrzegasz problemy żywieniowe wśród swoich najbliższych, ale brakuje ci czasu lub umiejętności, by zmienić ich nawyki i dietę.
 • Zmagają się z nadwagą – tj., podjadają między posiłkami, mają niezdrową relację z jedzeniem i pragną wprowadzić racjonalne żywienie, które będzie bazowało na ciepłych i nieprzetworzonych produktach.
 • Poszukują impulsu do zmiany swojego dotychczasowego trybu życia,
 • Nie mają wystarczającej wiedzy z zakresu dietetyki – tj., jeśli liczenie kalorii i tworzenie zbilansowanego posiłku jest zbyt trudne, a napięty harmonogram nie ułatwia pilnowania posiłków i planowania ich z wyprzedzeniem,
 • Mają problemy zdrowotne – tj., ciepią na choroby autoimmunologiczne, które wymagają i wprowadzenia diety eliminacyjnej lub borykają się z niedoborami witamin i/lub minerałów,
 • Szukają inspiracji i pomysłów do stworzenia nowych dań i przetestowania konkretnych produktów.

Catering Pyszna Fabryka oferuje szeroki wybór diet – od sportowej, przez wegańską i domową – umożliwi dobranie dań, które ułatwią Ci zbudowanie nowych nawyków żywieniowych. W wyborze pakietu kieruj się więc celem, który chcesz osiągnąć, swoim stanem zdrowia i upodobaniami smakowymi. Sprawdź więc nasz cennik i ciesz się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze