fbpx

Jak się ochłodzić w gorący dzień?

Sposoby na upal
123rf.com

Najgorętsze miesiące w roku mogą dać się nam we znaki, kiedy temperatura jest wysoka a wiatru brak. Jak sobie radzić, gdy jest upalnie i duszno?
1. Wskakuj do wody

Nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż kąpiel w upalny dzień. Jeśli nie jesteś właśnie nad jeziorem czy morzem, wybierz się na basen. Pływanie, zwłaszcza po południu, to najlepszy sposób, żeby skutecznie ochłodzić swoje ciało w upalnie dni.

2. Zjedz lody

Doskonale chłodzą i są pyszne. Największą radość sprawiają nam latem. Nie odmawiaj sobie zatem lodów. Jeśli dbasz o linię i jesteś zwolenniczką zdrowego odżywiania, wybierz sorbet lub mrożony jogurt.

3. Zmykaj do cienia

W gorący dzień, może nie chcieć ci się przebywać w domu. Jeśli słońce grzeje zbyt mocno poszukaj dużych drzew, które dają chłodny cień i zrób sobie pod nimi minipiknik. Duże drzewa dają chłodne, zacienione obszary nadające się na piknik. Energii dodadzą ci świeże owoce i woda do picia. Możesz też spryskiwać się wodą w sprayu.

4. Zabaw się w fontannie

Fontanna lub system zraszania ogrodu mogą ci posłużyć jako ochładzający prysznic. Nie bój się zaszaleć w ten sposób. Baw się!

5. Walcz na balony z wodą

Wróć do czasów dzieciństwa i zorganizuj z bliskimi walkę na balony z wodą. Może to być zabawa dla dorosłych i dzieci. Wyjdźcie na świeże powietrze z balonami napełnionymi wodą i rzucajcie się nimi. Uważajcie tylko, żeby nie celować w twarz. Dobrej zabawy!