fbpx

Szczupła sylwetka – 5 rad

Szczupła sylwetka – 5 rad
123rf.com

Tylko nieliczni szczęśliwcy mogą pochwalić się szczupłą sylwetką bez uprawiania sportu i liczenia kalorii. Co możesz więc zrobić, jeśli systematyczny trening i dieta nie są dla ciebie? Po pierwsze: polubić się takim, jaki/jaka jesteś. A po drugie: zastosować się do kilku rad, dzięki którym wysmuklisz figurę.

Nie garb się

Bez wyprostowanej postawy nie ma szczupłej sylwetki. Jeśli się garbisz, możesz optycznie zyskać nawet 10 kg! Zatem – proste plecy i ramiona skierowane do tyłu.

Odetchnij głęboko

Stres powoduje często wzrost łaknienia, a jednocześnie utrudnia trawienie. W efekcie pojawiają się dodatkowe kilogramy. Trzeba więc odetchnąć głęboko! Warto rekreacyjnie uprawiać sport albo oddać się innej pasji, która pozwoli oderwać się od codziennych problemów.

Polub masaż brzucha

Masaż to nie tylko przyjemność, ale także stymulator trawienia. Poza tym zapobiega wzdęciom. Warto korzystać z tego sposobu na szczupłą sylwetkę.

Ostrożnie z kolorami

Wielobarwne stroje są piękne, ale ryzykowne dla osób puszystych. Jednokolorowe ubranie „doda wzrostu”. Nieprawdziwy jest także mit, że biały zawsze powiększa sylwetkę – to kwestia kroju i dopasowania do sylwetki.

Poznaj moc roślin

Niektóre rośliny mają bardzo silne właściwości dietetyczne. Na przykład kminek i koper chronią przed wzdęciami, a imbir i lukrecja pobudzają system trawienny. Z kolei czarna rzodkiew, anyżek i sok z żurawiny są dobre przy oczyszczaniu organizmu, bez którego trudno zachować szczupłą sylwetkę.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze