1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuły Sponsorowane
  4. >
  5. Pomysł na idealny prezent? Ekspres do kawy

Pomysł na idealny prezent? Ekspres do kawy

Prezenty – któż ich nie lubi? Uwielbiamy je dawać i otrzymywać. Nie zawsze jednak wybór idealnego prezentu należy do łatwych. Niejeden ląduje bezużyteczny w kącie lub nawet na serwisie aukcyjnym! Dobry prezent powinien prawdziwie ucieszyć obdarowaną osobę. Do atrakcyjnych i praktycznych upominków należą z pewnością ekspresy do kawy.

Okres tuż po Świętach Bożego Narodzenia to specyficzny czas na serwisach aukcyjnych. Zapełniają się one wówczas ofertami sprzedaży prezentów niechcianych, które obdarowane osoby wystawiają, pragnąc znaleźć kogoś, komu dana rzecz przyda się o wiele bardziej. Inne nietrafione prezenty kurzą się w kącie lub lądują w czeluściach szafy. Co zrobić, aby nasz prezent tak nie skończył? Należy wybrać go z głową i przede wszystkim – według gustu obdarowywanej osoby. „Bezpiecznym” prezentem może się okazać – najlepiej wielofunkcyjny, prosty w obsłudze i o oryginalnym, stylowym wyglądzie.

Dlaczego akurat ekspres?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy – czy to „małej czarnej”, czy latte. Lubimy z nią eksperymentować i delektować się jej smakiem na wiele sposobów. W kawie cenimy intensywny aromat, za to nie przepadamy za kwaskowością. Dobry ekspres do kawy spełni te wszystkie wymagania – umożliwi przygotowanie i espresso, i latte bądź innej kawy mlecznej. Przy użyciu takiego urządzenia można łatwo przyrządzić napój wolny od kwaśnego posmaku i nie tak mocny jak kawa po turecku. Jeśli osoba, dla której prezentu szukamy, rozpoczyna dzień od kawy zalewanej wrzątkiem czy przygotowywanej w ekspresie przelewowym, a lubi rozmaite typy ulubionego napoju, to znak, że ekspres do kawy ciśnieniowy będzie strzałem w dziesiątkę.

Ekspres ciśnieniowy – prezent uniwersalny

Na rynku mamy do wyboru rozmaite rodzaje ekspresów do kawy, ale jeśli poszukujemy urządzenia wielofunkcyjnego, pozwalającego na przyrządzanie różnych rodzajów kaw, to powinny nas zainteresować urządzenia ciśnieniowe. Wśród ekspresów ciśnieniowych można wyróżnić kilka typów. Ekspresy ciśnieniowe kolbowe to urządzenia półautomatyczne, posiadające kolbę z sitkiem, gdzie uprzednio zmieloną kawę wsypuje się, a następnie ubija. Podczas parzenia naparu w tym ekspresie kluczową czynnością jest właściwe ubicie kawy. Przy źle ubitej parzenie zajdzie zbyt prędko, a napój nie osiągnie pożądanego smaku i aromatu. Po każdym użyciu sitko trzeba wyczyścić z fusów. Ekspres ten wymaga więc nieco wysiłku i umiejętności w kwestii obsługi oraz konserwacji.

Bardziej zaawansowanym i prostszym w obsłudze, ale jednocześnie znacznie droższym oraz zajmującym więcej miejsca rodzajem urządzenia jest ekspres do kawy automatyczny. Jego ogromną zaletą jest wbudowany młynek do kawy, dzięki któremu można zawsze cieszyć się smakiem i aromatem świeżo zmielonych ziaren. Ten typ ekspresu ciśnieniowego oferuje wiele opcji przyrządzania kaw – od espresso przez cappuccino po latte macchiato. Jego obsługa jest intuicyjna. Większość modeli jest też łatwa w konserwacji – dlatego, myśląc o ekspresie jako o prezencie, warto pomyśleć o tego typu urządzeniu. Pamiętajmy jednak, że jest to prezent dość kosztowny.

Dlaczego warto podarować ekspres do kawy na kapsułki?

Ekspresy na kapsułki coraz bardziej zyskują na popularności – nic dziwnego, łączą bowiem prostotę obsługi z licznymi możliwościami przygotowywania kawy. W porównaniu z innymi ekspresami ciśnieniowymi są także atrakcyjne cenowo, a przy tym zajmują mniej miejsca w kuchni. Można wśród nich trafić także na prawdziwe perełki wzornictwa, takie jak niektóre modele ekspresów NESCAFÉ Dolce Gusto. Znajdziemy wśród nich malutkie modele o licznych możliwościach, zachwycające opływowymi kształtami, np. na wzór kropli wody. Można w nim więc przyrządzić rozmaite kawy mleczne, jak cappuccino, latte, ale także z dodatkami smakowymi, jak chococino. Nadaje się także do przyrządzania napojów zimnych, np. kawy mrożonej. Jednocześnie obsługa tego urządzenia wymaga tylko uzupełnienia pojemnika na wodę, umieszczenia kapsułki w odpowiednim miejscu, wybrania właściwej opcji i wciśnięcia przycisku. Wszystko to trwa bardzo krótko i pozwala przyrządzić smaczną, efektowną kawę nawet rano, gdy spieszymy się do pracy. Konserwacja ekspresu na kapsułki nie jest skomplikowana – wystarczy regularne odkamienianie oraz czyszczenie zewnętrznych elementów, takich jak taca.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent, który ucieszy obdarowaną osobę, a jednocześnie będzie praktyczny i ładny, wybierz zgrabny, stylowy ekspres do kawy na kapsułki. Umili on poranki przed pracą, popołudnia przy książce i weekendowe spotkania towarzyskie.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze