1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Martin Scorsese planuje film o związku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona

Dotychczas wytwórnie nie były zainteresowane projektem, ale po śmierci Taylor sytuacja się zmieniła. Scorsese zamierza bazować głównie na książce "Furious Love" Sama Kashnera i Nancy Schoneberger, w której opisany był cały burzliwy związek Taylor i Burtona.

W produkcję zaangażowała się wytwórnia Paramount. Obrazem zainteresowana jest również nagrodzona w tym roku Oscarem Natalie Portman oraz David Seidler scenarzysta filmu "Jak zostać królem".

Elizabeth Taylor i Richard Burton poznali się na planie filmu "Kleopatra" z 1963. Oboje byli w związkach, a ich romans był jedym z pierwszych, ktory wzbudził ogromne zainteresowanie mediów i paparazzi. Pobrali się w 1964 roku. Po 10 latach wzięli rozwód. W 1975 roku wzieli ponowny ślub, jednak kolejny raz się rozstali, tym razem po niecałym roku.

Zagrali wspólnie w kilkunastu filmach, m.in. "Poskromienie złośnicy" czy "Kto się boi Virginii Woolf?" Mike'a Nicholsa, za który Taylor otrzymała Oscara.

Richard Burton zmarł w wieku 58 lat w 1984 roku. Taylor zmarła niedawno, 23 marca 2011. Miała 79 lat.

Martin Scorsese to jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, jest autorem takich filmów jak "Ostatnie kuszenie Chrystusa", Chłopcy z ferajny", Taksówkarz" czy "Infiltracja".

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze