1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

123rf.com
Od marca 2017 roku Opera Krakowska zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresuje do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym. Już od wczesnych tygodni ciąży, kobiety dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą kształtować rozwój swoich dzieci. Pierwsze zajęcia odbędą się 25 marca.

Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę - Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę - Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka.

„Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem”, mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka. „Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają również zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci ”, dodaje.

 W sezonie 2016/2017 zaplanowano 4 spotkania:

 • 25 marca 2017, godz. 11.00
 • 10 kwietnia 2017, godz. 17.00
 • 20 maja 2017, godz.11.00
 • 12 czerwca 2017, godz. 17.00
Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia. Zajęcia prowadzone będą w grupie do 20 osób, w czasie 1 godziny, na Antresoli Opery Krakowskiej.  Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Kasie Opery. 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze