1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kinowe premiery marca, których nie możesz przegapić

Kinowe premiery marca, których nie możesz przegapić

W tym miesiącu pojawi się wyjątkowo wiele nowych propozycji i to nie tylko z okazji Dnia Kobiet. "Przedszkolanka", "Wszyscy wiedzą", "To właśnie życie", czy "Girl" to tylko niektóre z premier czekających na nas w marcu. Na co warto się wybrać?

Przede wszystkim na najnowszy film pt. "Wszyscy wiedzą" z niezawodnym duetem w roli głównej, czyli Penelope Cruz i Javierem Bardemem. Prywatnie małżeństwo zawsze daje radę także na ekranie, co udowodnili chociażby takimi filmami jak "Vicky Cristina Barcelona", czy "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". Hiszpański dramat opowiada historię Laury, która po wielu latach powraca do rodzinnego miasteczka z okazji wesela siostry. Tam spotyka swoją dawną miłość i przeżywa najgorsze chwile swojego życia. Okazuje się, iż podczas przyjęcia porwano jedną z jej córek. Podczas poszukiwań dochodzi do odkrycia wielu, skrywanych sekretów, o których nikt z miasteczka wolałby nie wspominać.

"Girl" to druga pozycja, którą okrzyknięto hitem na Festiwalu w Cannes. Opowieść o Larze - nastolatce, która urodziła się w ciele chłopca. Jej marzeniem jest zostać profesjonalną baletnicą, a także to... by wydostać się z chłopięcego ciała i być postrzegana przez otoczenie, jako osoba, którą czuje się naprawdę - kobietą.

"Kurier" to nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera m.in. "Jacka Stronga", czyli opowieści o Ryszardzie Kuklińskim, który tym razem zdecydował się przybliżyć postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego, pełniącego funkcję kuriera podczas II wojny światowej. Podobno film, choć opowiadający przede wszystkim historię Nowaka-Jeziorańskiego nie być ma typowym filmem biograficznym. Pasikowski zdecydował się na stworzenie prawdziwej historii szpiegowskiej osadzonej i opartej na wydarzeniach II wojny światowej i działalności legendarnego kuriera z Warszawy.

Maggie Gyllenhaal w świetnej roli jako "Przedszkolanka" odkrywa niesamowity talent swojego 5-letniego ucznia. Gdy tylko zdaje sobie sprawę z tego, że ma do czynienia z prawdziwym geniuszem, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i nie zaprzepaścić jego szansy. Tylko czy zainteresowanie i chęć pomocy mogą przerodzić się w niebezpieczną obsesję?

 

 

 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze