1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Barista Creation – warsztaty Nespresso prezentujące nowe kawy

Barista Creation – warsztaty Nespresso prezentujące nowe kawy

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W środę, 17 kwietnia w Food Lab Studio w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego Nespresso zaprezentowało nową kolekcję kaw BARISTA CREATIONS. Inspiracją do stworzenia trzech nowych mieszanek: Chiaro, Scuro i Corto byli bariści z całego świata. Przyczynili się do powstania nowych kaw, które idealnie komponują się z mlekiem.

Podczas warsztatów poprowadzonych przez Annę Oleksak, Coffee Ambasador Nespresso, zgromadzeni goście mogli poznać nowe mieszanki oraz przygotować skomponowane na tę okazję przepisy na kawy z mlekiem.

W specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni Coffee Ambassador Nespresso – Anna Oleksak opowiedziała o każdej mieszance zkolekcji BARISTA CREATIONS, jej pochodzeniu i wyjątkowych profilach aromatycznych.Podczas warsztatów przedstawiciele mediów oraz influencerzy na bazie nowych kaw oraz dodatków w postaci syropów, orzechów i aromatycznych przypraw mogli sami przygotować rozmaite napoje kawowe.

Tworząc koncept warsztatów, zainspirowani baristami z różnych zakątków świata, ich energią oraz kreatywnością, zapragnęliśmy, by każdy uczestnik choć przez chwilę wcielił się w ich rolę. Naszym celem było zachęcenie każdego do eksperymentowania z kawami i dodatkami, bo to naprawdę ciekawe doświadczenie. Właśnie w  tym celu stworzyliśmy trzy różne mieszanki, które dzięki różnym profilom aromatycznym dają nam odmienne wrażenia sensoryczne. Kolekcja BARISTA CREATIONS pozwala tworzyć dowolną liczbęwariacji kawowych w zależności od tego, na co mamy ochotę.– mówi Anna Oleksak, Coffee Ambassador Nespresso.

Nowa kolekcja Nespresso BARISTA CREATIONS. Poczuj magię kawy z mlekiem składa się z trzech nowych mieszanek, które idealnie łączą się z mlekiem. Nowe kawy powstały w wyniku połączenia wiedzy i doświadczenia najlepszych baristów oraz ekspertyzy Nespresso. Starannie wyselekcjonowane ziarna oraz skrupulatnie dobrane parametry palenia i mielenia dla każdej z kaw to sekret idealnej kawy w odsłonie białej. Wszystko po to, by każdy mógł poczuć się baristą we własnym domu czy pracy i stworzyć ulubione rodzaje kaw od intensywnego cortado do delikatnego cappuccino czy latte.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze