1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Spektakl „Hiob” w Teatrze na Bielanach z audiodeskrypcją

Spektakl „Hiob” w Teatrze na Bielanach z audiodeskrypcją

fot. materiały prasowe
Już 13 listopada o godz 19.00 w Teatrze na Bielanach osoby niewidome i słabowidzące będą mogły obejrzeć komedię metafizyczną „Hiob” Piotra Wojewódzkiego w reżyserii Marcina Kwaśnego.

Przedstawienie powstało w koprodukcji Teatru Praskiego oraz Teatru na Bielanach – Bielańskiego Ośrodka Kultury. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawę – Dzielnicę Bielany.

Jest to komedia z mocno zaznaczonymi wątkami biblijnymi, traktowanymi jednak z przymrużeniem oka. Życie głównego bohatera Izaaka jest odbiciem losu Hioba żyjącego we współczesnym świecie.

Reżyseruje Marcin Kwaśny, a w rolach głównych występują: Wenanty Nosul, Katarzyna Chrzanowska, Ksawery Szlenkier, Zaharjasz Muszyński, Adrianna Gruszka-Jaroszewicz.

Spektakl zostanie opatrzony audiodeskrypcją, czyli dodatkowym opisem, czytanym przez lektora w przerwach między dialogami. Sprzętu niezbędnego do realizacji przedstawienia dla osób z dysfunkcją wzroku bezpłatnie użyczyła firma LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji. Każdy z widzów będzie mógł otrzymać bezprzewodową słuchawkę. Audiodeskrypcja teatralna polega bowiem na tym, że widz jednym uchem słucha tego, co dzieje się na scenie, a na drugim ma słuchawkę, przez którą lektor czyta specjalnie przygotowany tekst. Dzięki tak dyskretnemu działaniu, na widowni mogą siedzieć obok siebie widzowie widzący, i ci słuchający. Gdy osoby widzące widzą sytuacje, gesty, zdarzenia, osoba niewidząca nie ma takiej możliwości, dlatego w tekście powinno być opisane tylko to, co niewidoczne, czyli kształty, kolory, faktura materiałów, z których uszyte są kostiumy, mimika i gestykulacja. Niewidomy słucha dźwięków, dialogów, słuchem odbiera również ruch sceniczny, a audiodeskrypcja ma mu jedynie pomagać.

Bilety: 25 zł ulgowy, 40 zł normalny do nabycia w Bielańskim Ośrodku Kultury,ul. Goldoniego 1 (stacja metra Wawrzyszew), w godz. 9.00-16.00 lub bezpośrednio przed spektaklem.

Rezerwacja telefoniczna pod nr (22) 834 65 47

Więcej informacji na stronach

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze