1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Świąteczne Targi Sztuki

Aleksandra Dyras, "Dachy", 21x29 cm
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Interesujesz się młodą polską sztuką i poszukujesz prezentu z klasą? Koniecznie zajrzyj na grudniowe targi sztuki organizowane w centrum Krakowa i równocześnie w internecie.

Świąteczne Targi Sztuki to grudniowa akcja promująca twórczość młodych absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, będąca wynikiem współpracy dwóch galerii sztuki współczesnej: Onamato działającej w Krakowie (ul. Bracka 7 II p.) oraz Artpower.pl – galerii internetowej ().

Świąteczne Targi Sztuki to szansa dla absolwentów krakowskiej ASP na zaprezentowanie się szerokiej publiczności. Targi mają miejsce w galerii Onamato w centrum Krakowa, gdzie krakowianie i przyjezdni mogą przyjść i na żywo obejrzeć wystawione dzieła, ale równocześnie te same prace są udostępnione do sprzedaży w internecie za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl, a to oznacza ogólnopolski zasięg wydarzenia.

Obserwując od lat rynek sztuki wiem, że młodym artystom trudno jest wystawić i sprzedać swoje prace. Świąteczne Targi Sztuki mają na celu promocję młodych, utalentowanych artystów, czasem jeszcze studentów ASP. Tworzą oni prace na bardzo wysokim poziomie artystycznym, do których na co dzień ciężko dotrzeć. Podczas Targów młodzi twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania i sprzedaży swoich dzieł. Nasze dwie Galerie: Onamato i Artpower.pl stworzyły tandem, dzięki któremu dostęp do nich będzie wyjątkowo prosty – mówi Aleksandra Dyras – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, właścicielka Galerii Onamato.

Z mojego doświadczenia wynika, że w Polsce jest zapotrzebowanie na sztukę, zwłaszcza sztukę młodych, ale dostęp do niej trzeba uczynić maksymalnie łatwym. To wiąże się z zaoferowaniem dużej ilości ciekawych i różnorodnych dzieł w przystępnych cenach. Tak działa Artpower.pl i te założenia przyświecają targom realizowanym wspólnie z galerią Onamato. Poza tym cieszę, że moja oferta dotychczas istniejąca jedynie online ma możliwość pojawić się na żywo dzięki współpracy z Onamato – Gabriela Gancarz-Stasiak, właścicielka galerii Artpower.pl.

W Krakowie brakuje przedsięwzięć, w których sztuka po prostu wyszłaby do ludzi. Świąteczne Targi Sztuki to taki dzień otwarty galerii, gdzie każdy może wejść i nawiązać kontakt z dziełem, a przede wszystkim może sobie na nie pozwolić finansowo – dodaje Gancarz-Stasiak.

Oferta Świątecznych Targów Sztuki będzie dostępna na żywo w galerii Onamato w centrum Krakowa w ciągu dwóch grudniowych weekendów (2-4 i 9-11.12.2011 r., godz. 12-20, ul. Bracka 7 II p.), a przez cały miesiąc online w galerii Artpower.pl pod adresem .

Poniżej przykładowe prace artystów

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze