1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"To nie jest Oscar Schindler" - Robert Więckiewicz opowiada o swojej roli w filmie "W Ciemności"

W sieci dostępny jest już wideo-wywiad z Robertem Więckiewiczem, odtwórcą głównej roli w filmie „W ciemności” Agnieszki Holland, polskim kandydacie do Oscara, który w naszych kinach zagości 5 stycznia 2012.

Więckiewicz był dla Holland jedynym kandydatem do roli Leopolda Sochy i nie ma wątpliwości, że ten wybór był ze wszech miar słuszny. Kreacja Więckiewicza spotyka się na międzynarodowych festiwalach z owacyjnym przyjęciem, a wszyscy którzy widzieli film, mówią o aktorze z największym uznaniem. „Wiedziałam, że on to na pewno może zagrać. Wszystkie jego role były bardzo dobre, ale tutaj przekroczył sam siebie. To nasz polski Sean Penn.” – stwierdza Holland.

Aktor nie ukrywa, że rola w „W ciemności” była dla niego sporym wyzwaniem. Specjalnie na potrzeby filmu pobierał lekcje gwary lwowskiej, którą posługuje się Leopold Socha, gdyż Agnieszce Holland zależało na maksymalnym realizmie opowiadanej historii. Intrygowała go psychika odgrywanego bohatera i motywy stojące za jego czynami: „Decyzje Sochy nie wynikały z wykoncypowania. On reagował na rzeczywistość, na to co przynosił mu każdy dzień. To nie jest heros. To nie jest Oscar Schindler.

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze