fbpx

Brytyjskie Nagrody Muzyczne: Adele, Emeli Sande i Ben Howard wśród nagrodzonych

Brytyjskie Nagrody Filmowe to kolejna okazja do spotkania się światka muzycznego, bo niespodzianek muzycznych zwykle nie ma.
Emeli Sande otrzymała główną nagrodę za najlepszy album kobiecy oraz z tytułu najlepszej Brytyjskiej wokalistki. Ben Howard otrzymał nagrodę za najlepszy męski album, ale też za odkrycie roku – co było dużym zaskoczenie, gdyż wszyscy obstawiali w tej kategorii Ritę Orę.

– Nagrałam ten album, ponieważ nie miałam odwagi, by pewnych rzeczy powiedzieć wprost – powiedziała Sande, której album „Our Version Of Events” okazał się sukcesem w 2012 roku.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło też Adele – piosenkarka otrzymała nagrodę za najlepszy singiel, czyli piosenkę „Skyfall” do ostatniego filmu o przygodach agenta 007. Adele nie było na rozdaniu nagród – artystka przygotowuje się właśnie do występu podczas gali rozdania Oscarów, która odbędzie się 24 lutego. – Dziękuję za nagrodę, bardzo wiele dla mnie znaczy i przepraszam, że nie mogę spędzić tego wieczoru z wami – powiedziała w nagraniu Adele.

Nagroda za najlepszy koncert trafiła do Coldplay – zawiedzeni mogli poczuć się tym werdyktem The Rolling Stones, którzy w tej kategorii byli nominowani pierwszy raz od 35 lat.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/r_siYfZDh5w” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]