fbpx

Nagrody Pulitzera przyznane

Wśród przyznanych w tym roku nagród Pulitzera, jedna powędrowała do 24-letniej dziennikarki za reportaż o seksualnych nadużyciach w jednym z amerykańskich collage’ów.
Sara Ganim zrobiła reportaż o oskarżonym o nadużycia seksualne Jerry’m Sandusky’m trenerze w jednym z amerykańskich collage’ów. 24-latka jest dziennikarzem śledczym; pisząc dla lokalnej gazety Patriot News zdobyła właśnie najważniejsze dziennikarskie wyróżnienie w USA.

Po raz pierwszy nagrodzono media internetowe: Huffington Post za materiały o wyzwaniach, przed którymi stają amerykańscy weterani ranni w Iraku i w Afganistanie i Politico za rysunki.

Standardowo Pulitzera przyznano New York Times’owi za reportaże o Afryce i materiały o przekrętach finansowych. Po raz pierwszy od 35 lat nie przyznano nagrody za fikcję.
Nagroda Pulitzera pochodzi od nazwiska Josepha Pulitzera, dziennikarza i wydawcy amerykańskiego z przełomu XIX i XX wieku. Przyznawana jest od 1917 roku za osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa, w literaturze i muzyce.