fbpx

Prezentujemy spot promujący polską prezydencję w Unii Europejskiej

Platige Image

Trwający trzy minuty spot został stworzony przy współpracy studia Platige Image oraz choreografa Agustina Egurroli. Pierwszy publiczny pokaz filmu odbędzie się w dniu objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej, czyli 1 lipca.

Unia samotna i smutna, aż do chwili, gdy zjawia się przed nią młody Polak. Przyklęka i prosi do tańca. Tak zaczyna się film animowany, promujący polską prezydencję w UE. – Od delikatności przez szaleństwo aż do happy endu – mówią reżyser Tomasz Bagiński i choreograf Agustin Egurrola.

To bardzo luźna impresja oparta na tańcu w choreografii Agustina, w której pojawienie się tancerza, który reprezentuje Polskę, wzbudza w Europie, która jest reprezentowana przez kobietę, fajne, nowe uczucia i to tę Europę odmienia. Mamy nadzieję, że na dobre – mówił w TVN24 o projekcie Tomasz Bagiński z Platige Image.

Film zaczyna się od tego, że przy siedzącej na ławce w centrum miasta „Unii” pojawia się przystojny młodzieniec, który najpierw próbuje ją zainteresować sobą, a następnie porywa do zmysłowej rumby. – Potem rozpęta się wielkie szaleństwo i całe miasto zacznie tańczyć – opowiadał Egurrola.

Agustin Egurrola i Adam Skorupa zostali zaproszeni do współpracy, by stworzyć film, będący zrozumiały dla szerokiej, międzynarodowej widowni. Skorupa skomponował muzykę łączącą walc wiedeński z elementami współczesnej muzyki rozrywkowej.

Chcieliśmy by muzyka łączyła w sobie elementy typowe dla wspólnoty europejskiej, Polski oraz współczesnej kultury popularnej. Walc to jeden z najbardziej europejskich tańców, elementy fortepianu dodają mu nieco chopinowskiej nuty, a współczesna dynamika przywołuje nowoczesne utwory taneczne – dopowiada Skorupa.

Agustin Egurrola przygotował na tej podstawie choreografię tańca bohaterów, która powstała w oparciu o stworzony przez reżysera storyboard.