fbpx

Big Book Festival 2015

Big Book Festival 2015

Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się w Warszawie pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!”. Potrwa od 14 do 16 czerwca 2015 w Warszawie.
Bohaterami festiwalu będą postaci związane z literaturą oraz psy, towarzyszące im co dzień w czytaniu i pisaniu. Autorzy i dziennikarze wzięli udział w sesji zdjęciowej, zapowiadającej festiwal i dowcipnie zachęcającej do cieszenia się książkami.

Katarzyna Bonda, autorka powieści kryminalnych, niedawno adoptowała ze schroniska przystojnego Łukasza, pisarka Ludwika Włodek właśnie zaprzyjaźnia się ze szczeniakiem o poważnym imieniu Semen, Mariusz Czubaj żyje i pracuje z trójką nieodstępujących go psów: Fago, Lawusiem i Morusem. Na festiwalowych plakatach pojawi się także Anna Janko z Melą, która napisała z nią wszystkie powieści, dziennikarz radiowy Michał Nogaś z ciut zazdrosną o czytanie Toffi oraz Anna Król, dyrektor Big Book Festival z Miszą, która lubi podgryzać domowy księgozbiór.

Bliskie związki autorów i psów mają długą historię, podczas festiwalu organizatorzy przypomną słynne duety sprzed lat: Juliana Tuwima z Dżońciem, Zofię Nałkowską z Morusem oraz Johna Steinbecka, który przemierzył Amerykę wspólnie z Charleyem. Pojawi się także postać Mieczysława Grydzewskiego, redaktora „Wiadomości Literackich”, który szczuł natrętnych pisarzy swoimi sznaucerami; Andrzeja Stasiuka, który w opowiadniu emocjonalnie żegnał się ze swoją suką oraz Jarosława Iwaszkiewicza zaprzyjaźnionego z Topkiem. Archiwalne zdjęcia, uzupełnione współczesnymi grafikami i fragmentami tekstów będą częścią komiksowej instalacji, a zarazem scenografią festiwalowych spotkań.

?>