1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Co warto zobaczyć w Chorwacji zimą?

Co warto zobaczyć w Chorwacji zimą?

fot. shutterstock
Chorwacja w sezonie letnim jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży. Kusi modnymi kurortami, wspaniałymi plażami oraz kąpieliskami. Dalmacja i jej wyspy, Istria – oto regiony Chorwacji, które latem są wręcz oblegane przez gości z całego świata. Czy Chorwacja może być równie atrakcyjna w okresie zimowym?

Zagrzeb i okolice

Okolice chorwackiej stolicy zimą są chętnie odwiedzane przez narciarzy. Sljeme, podobnie zresztą jak całym masyw Medvednicy zapewnia doskonałe warunki do jazdy na nartach. Zima jest też doskonałą porą do zwiedzenia samego Zagrzebia. Latem zazwyczaj brak na to czasu, a upały odbierają radość zwiedzania. Zimą z tutejszymi zabytkami można poznać się bliżej. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Podzielony na Dolne i Górne miasto Zagrzeb może zachwycić swą architekturą. Potężny kościół św. Marka, ważny z historycznego punktu widzenia Kapitol – oto miejsca, których pominąć nie można. Sobór Przemienienia Pańskiego oraz wzniesiona w XIII wieku Kamienna Brama to kolejne ważne punkty na turystycznej mapie miasta. Zima jest też doskonałym czasem na zwiedzenie tutejszych placówek muzealnych. W Muzeum Etnograficznym można podziwiać wyjątkową kolekcję strojów ludowych z całej Chorwacji, z kolei Muzeum Mimara jest miejscem doskonałym dla koneserów malarstwa.

Zimowa Dalmacja: Dubrownik i jego skarby

Zima jest też doskonałą porą dla tych, którzy chcą zwiedzić dokładniej Dubrownik. Jego liczne bramy, baszty i potężne mury miejskie stały się symbolami całej Dalmacji. Piękne pałace oraz zabytkowe świątynie znajdujące się na terenie Starego Miasta to wyjątkowe perły architektury, którym z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Na zwiedzenie ich wnętrz latem, gdy kusi plaża, zwykle brak czasu. Okres zimowy to idealny czas, by te braki nadrobić. Warto też wykorzystać ten czas na zwiedzenie muzeów i galerii, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują zbiory sztuki sakralnej prezentowane w dawnym klasztorze dominikańskim.

Chorwacja po sezonie: gdzie szukać korzystnych ofert noclegów?

Niższe ceny noclegów to kolejna zaleta zwiedzania Chorwacji w okresie zimowym. Dzięki temu każdy z nas może zaszaleć i pozwolić sobie na zakwaterowanie w luksusowym, przestronnym apartamencie. Własna kuchnia, niezbędne media oraz szereg innych udogodnień wraz z tak cennym poczuciem prywatności sprawiają, że stają się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem.  Gdzie szukać korzystnych ofert? Z pomocą przychodzi , zapewniający dostęp do ponad 1100 apartamentów w Dubrowniku oraz ponad 100 w samym centrum chorwackiej stolicy. Tu również można znaleźć najtańsze noclegi w Chorwacji. Kwatera dla trzech osób w Zagrzebiu za 1200 złotych lub za 1600 złotych w sercu Dalmacji to niewielki wydatek dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać spędzany w tym kraju czas.

Mniejszy ruch turystyczny sprawia, że zima jest idealną porą dla turystów chcących zwiedzić najważniejsze miasta Chorwacji. Niższe temperatury oraz spokojniejsza atmosfera pozwalają na odkrywanie ich najcenniejszych skarbów. Dzięki temu zimą Chorwacja jest krajem atrakcyjnym nie tylko dla narciarzy, ale i dla tych, którzy chcą poznawać cenne zabytki najpopularniejszego państwa na Bałkanach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze