1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Twój dom od dziś zawsze online

Twój dom od dziś zawsze online

Czy możliwość zarządzania domem za pomocą innowacyjnej platformy internetowej z dowolnego miejsca i o każdej porze nie ułatwiłaby życia? Teraz to możliwe dzięki nowej linii urządzeń gospodarstwa domowego Siemens Home Connect.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, Siemens proponuje koncepcję domu, którego zarządzanie jeszcze nigdy nie było tak wygodne i dostosowane do codziennych sytuacji i potrzeb. Wirtualna platforma Home Connect to przede wszystkim możliwość zdalnego przygotowania obiadu dla dziecka, które wcześniej wróciło ze szkoły, zabrania… chłodziarki na zakupy, stały dostęp do usług Serwisu, a także korzystanie z najbogatszej na rynku bazy przepisów kulinarnych i kawy.

Nowa linia AGD Home Connect otwiera zupełnie nowe możliwości dla użytkowników urządzeń gospodarstwa domowego marki Siemens. W jej skład wchodzą piekarniki, pralki, suszarki, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki oraz ekspresy do kawy, a od niedawna również płyty* i okapy. Równie ważna jak sam sprzęt jest także otwarta, wirtualna platforma Home Connect, którą można zainstalować na telefon lub tablet z systemem operacyjnym iOS lub Android. Potem wystarczy połączenie z Internetem i jedno kliknięcie, aby wygodnie i efektywnie korzystać ze wszystkich urządzeń Siemens, np. obniżając zużycie energii w trakcie ich działania.

–  Od momentu premiery platforma Home Connect zyskała w krótkim czasie imponującą popularność na świecie. To zasługa przede wszystkim odpowiedzi na potrzeby konsumentów, którzy coraz chętniej korzystają ze świata digital na co dzień. Nowa linia AGD Siemens Home Connect oferuje dużo więcej możliwości, dzięki zaawansowanej technologii i innowacjom, które przenoszą nasz dom w nowy wymiar wirtualnej rzeczywistości – komentuje Rafał Rudziński, Członek Zarządu firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Nowe, ekscytujące możliwości

Zdalne sterowanie to jedynie początek możliwości Home Connect. Dzięki nieustannie doskonalonemu rozwiązaniu dziś Home Connect daje możliwość nie tylko włączenia pralki, kiedy jesteśmy już w pracy i zapomnieliśmy ją uruchomić w domu, czy uruchomienia piekarnika będąc w biurze i przygotowania obiadu dla wracającej wcześniej ze szkoły córki. Korzystając z Home Connect zyskujemy więcej funkcji danego urządzenia, niż w jego standardowej wersji. Możemy wybrać jedno z kilku dodatkowych ustawień prania, których do tej pory nie oferowała pralka, albo chcąc zaimponować przyjaciołom podczas wieczornej kolacji wybrać jeden z przepisów kulinarnych, wysłać go do piekarnika i w ten sposób, mimo niewielkich umiejętności, zachwycić przygotowaną potrawą. Największa na rynku baza przepisów kulinarnych Home Connect, którą uzupełniają ciekawostki i praktyczne porady gotowania, jak również przepisy na desery i kawę coffeeWorld, będzie jeszcze większa za sprawą recipeBuilder. Rozwiązanie to sprawdzi się przed świętami i specjalnymi okazjami związanymi z nimi tradycyjnymi potrawami. Przygotowanie wielkanocnego mazurka w Polsce czy indyka w USA w związku ze Świętem Dziękczynienia od teraz nie będzie stanowiło żadnego wyzwania.

Platforma Home Connect to także zdalny dostęp do wszystkich usług Serwisu i diagnostyki, a także do oferty sklepu serwisowego. Dzięki tej zakładce otrzymujemy również powiadomienia związane ze wskazówkami jak korzystać z urządzenia, przypomnienia np. o konieczności ich czyszczenia, a także np. o zakupie tabletek do zmywarki. Pamięć o wszystkim tym, co do tej pory zajmowało nasz czas, teraz jest obowiązkiem Home Connect, a dzięki nieustannej aktualizacji platformy, cały czas zyskujemy nowe funkcje i rozwiązania, które pozwalają jeszcze wygodniej korzystać z technologii współczesnego AGD.

Partnerzy Siemens Home Connect

Konsumenci, którzy chcą wykorzystywać innowacyjne technologie poza kuchnią, mogą korzystać także z innych usług Home Connect. Ta otwarta platforma oferuje szerokie spektrum możliwości zdalnego zarządzania nowoczesnym domem we współpracy z różnymi markami. Wśród partnerów znajdują się między innymi Amazon Alexa, Amazon Dash Replenishment Service, IFTTT (If This Then That), HelloFresh, Nest, SMA, myTaste, EVE Connect for Tesla, Busch-Jaeger, iHaus i wiele innych. Obecnie to grupa 25 partnerów, która stale się powiększa, oferując dzięki temu najwięcej możliwości na rynku.

Siemens Home Connect

Najnowsza linia urządzeń Siemens Home Connect obejmuje szeroką gamę sprzętów gospodarstwa. Znajdują się w niej piekarniki, zmywarki, pralki i suszarki do ubrań, od niedawna również płyty* i okapy, a także chłodziarko-zamrażarki. Te ostatnie sprawdzą się szczególnie… na zakupach, kiedy nie pamiętamy, co mieliśmy kupić, możemy zdalnie zajrzeć do jej wnętrza. Specjalne kamery ustawione pod odpowiednim kątem zrobią zdjęcia, a my dzięki temu będziemy wiedzieli co powinno znaleźć się na liście zakupów. W zmywarkach zaś funkcja Easy Start pomoże dobrać najlepszy program mycia naczyń, a także przesłać informację o zakończeniu zmywania i o konieczności uzupełnienia płynu nabłyszczającego. Piekarniki Siemens Home Connect to przede wszystkim ogromna baza przepisów, dzięki której nawet mało doświadczony kucharz poczuje się jak mistrz kulinarny. Korzystając z Home Connect na przykład w trakcie pieczenia ciasta możemy nie tylko kontrolować status i przebieg pieczenia na tablecie czy telefonie, ale też dokonywać zmian w ustawieniach. Nowa pralka i suszarka z technologią Home Connect oferują możliwość skorzystania z dodatkowej funkcji wirtualnego konfiguratora Easy Start, który pomaga wybrać odpowiedni program prania do wszystkich rodzajów tkanin. Zdalne sterowanie i monitorowania cyklu prania i suszenia spoza domu to nie jedyna zaleta korzystania z pralki i suszarki Home Connect. Dzięki połączeniu pralki z Home Connect otrzymamy powiadomienie, kiedy płyn do prania w pralce i-DOS będzie wymagał uzupełnienia. Ostatnią grupą są ekspresy do kawy wolnostojące Siemens EQ.9 i do zabudowy, które dzięki podłączeniu do Home Connect idealnie sprawdzą się podczas spotkania z przyjaciółmi. Każdy z nich może wybrać dowolny rodzaj ulubionej kawy i wysłać swoje zamówienie do ekspresu, dzięki temu to ekspres pamięta za nas jakie kawy i w jakiej kolejności przygotować.

*w Polsce płyty indukcyjne Siemens Home Connect dostępne będą od 2018 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze