1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Oferty last minute do Grecji hitem sprzedaży

Grecja jako kierunek wakacyjny jest hitem sprzedaży ostatnich lat w ramach oferty last minute. Miejsce idealne na wakacje dla każdego ze względu na ogromną różnorodność, jaką ma do zaoferowania. Dodatkowo sprzyjający wypoczynkowi klimat, zabytki świadczące o bogatej historii, ciepłe morze i długi sezon. Wszystko to przyczynia się do ciągłego poszerzania greckiego produktu, by móc corocznie zaprezentować nowe miejsca i zachęcić do wyboru Grecji na wakacje.

Ogromna ilość ofert w biurach podróży, duża ilość zakontraktowanych miejsc w samolotach i hotelach sprawia, iż destynacja ta często pojawia się w ofertach last minute. Grecka oferta prezentuje za każdym razem wiele ciekawych miejsc, można zwiedzić część kontynentalną, jak również wypoczywać na jednej z licznych wysp. Każda zdecydowanie inna, oferująca inne krajobrazy, możliwości zwiedzania, czy też inne formy zakwaterowania.

Dzięki temu każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie – począwszy od małych i kameralnych obiektów z typową grecką atmosferą i gościnnością, po duże, resortowe kompleksy z mnóstwem basenów i atrakcji dla osób w każdym wieku.  Jeśli Grecja jest wyborem na wakacje last minute, istotną kwestią jest również plaża. A te bywają tak samo różnorodne jak cały grecki kierunek. Wybierać można spośród kameralnych i romantycznych zatoczek, często trudno dostępnych od strony lądu, po długie plaże idealne na wieczorne spacery czy też oferujące różnorodne sporty wodne.

Wśród greckich podróży last minute, największą popularnością cieszą się : Kreta, Rodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Chalkidiki, Riwiera Olimpujska, Attyka oraz Peloponez.  Oferta jest tu najbardziej rozbudowana. Zdarza się iż w ofertach last minute pojawiają się również takie wyspy jak Lefkada, Kefalonia czy Thassos, choć w tym przypadku warto nieco wcześniej wybrać interesującą nas ofertę.

Na dużą atrakcyjność Grecji jako kierunku na wakacje last minute ma również długość sezonu turystycznego. Pierwsze  regularne loty czarterowe  realizowane są już w okresie majówki, ostatnie natomiast dają szansę wylotu jeszcze pod koniec października. Terminy poza wakacyjne to czas najbardziej atrakcyjnych propozycji  last minute, co przekłada się oczywiście na niższą cenę danej oferty.

Najbardziej wytrwali poszukiwacze mogą dokonać rezerwacji tygodniowego pobytu nawet za kwotę poniżej 1000 PLN za osobę. Okres maja czy października to czas wybierany chętniej przez osoby starsze lub rodziny z dziećmi, kiedy to temperatura powietrza nie jest tak dokuczliwa, a hotele charakteryzują się mniejszym obłożeniem.

to oczywiście nie tylko atrakcyjna cena oferty. Za wyborem tego kierunku przemawia różnorodność, piękno krajobrazu, przyjemny klimat. Nie można tu zapomnieć o historii, Grecja uznawana jest przecież za kolebkę naszej cywilizacji, to ojczyzna mitów i Igrzysk Olimpijskich. Na każdym kroku można tu spotkać starożytne ruiny to kolejny powód dla którego Grecja każdego roku ściąga miliony turystów na prawdziwe greckie wakacje last minute. To co istotne w Grecji, to również kuchnia i śródziemnomorskie przysmaki oraz znana wszystkim oliwa z oliwek.

Grecja w ofercie last minute to wspaniała okazja do poznania kultury, nowych, magicznych miejsc, niezapomnianych wakacji z rodziną oraz przyjaciółmi. Grecja to idealne miejsce na wakacje.

Zobacz również inne propozycje wyjazdów

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze