1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jeep Compass i Land Crusier - Królowie bezdroży

Jeep Compass i Land Crusier - Królowie bezdroży

Duże samochody z napędem na cztery koła są ulubieńcami kobiet. W nich czujemy się bezpiecznie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Cóż, trudno nie pokochać prawdziwego twardziela! Dwóch z nich świętuje w tym roku swoje okrągłe urodziny.

Marka Jeep stała się symbolem aut 4x4 i przez 70 lat istnienia udowodniła, że warto jej zaufać. Jednym z najpiękniejszych urodzinowych prezentów dla miłośników jeepów jest nowe, bardziej wyraziste oblicze Compassa. Ogromny grill w pasie przednim nawiązuje stylistycznie do jego starszego brata – Jeepa Cherokee. Compass jest autem wszechstronnym, dla tych, którzy cenią sobie wygodę podróżowania po asfalcie, ale czasem marzą o zjechaniu na boczne drogi i przemierzaniu niezdobytych dotąd terenów. Różnorodność pakietów do wyboru sprawia, że Compassa można dostosować do własnych wymagań. Dla zwolenników gładkich dróg przygotowano podstawowy wariant z przeniesieniem mocy na przednie koła. Jeśli jednak chcemy zakosztować przyjemności jazdy w trudniejszych warunkach, dostępne są też opcje Freedom Drive I i Freedom Drive II Off-Road Package. Ten ostatni ma reduktor, czyli mechanizm pozwalający na naprawdę magiczną zabawę z samochodem w bardzo ciężkich warunkach. Jeep świętuje urodziny i wszystkie modele (w tym także nowego Compassa) przygotował w specjalnych wersjach „70th Anniversary”.

LUKSUS NA STROMYCH ZBOCZACH

Land Cruiser to auto dla wymagających. Przejeżdża przez błota i piaski, wspina się na strome zbocza i pokonuje naprawdę głębokie koleiny. Wszystko to z klasą, którą można porównać do salonu w pięciogwiazdkowym hotelu. Toyota docenia tradycję samochodów z napędem na cztery koła i dlatego 60. urodziny modelu zorganizowano w plenerach RPA. To tam właśnie najbardziej przydają się terenowe właściwości tego samochodu, który pozostaje niemal podstawowym wyposażeniem każdego domu. Do dziś tylko w RPA kupimy zupełnie nową 70-latkę będącą już niemal historycznym modelem Land Cruisera z prostą linią nadwozia. Rarytas nie do zdobycia na Starym Kontynencie! W Europie najpopularniejszą wersją Land Criusera jest V8 – ekskluzywny krążownik doskonały w każdych warunkach. To prawdziwy dom na kółkach wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania 4x4. Moim ulubionym jest Crawl Control, czyli opcja powolnego toczenia się na bardzo stromych zboczach. Trzymamy wtedy kierownicę i nie robimy nic więcej, bo resztę zrobi za nas Land Cruiser! W takim stylu mieliśmy przyjemność wspólnie – ja i samochód – cieszyć się jego 60. urodzinami. Na trudnych afrykańskich szlakach, gdzie ani przez chwilę nie czułam się zagrożona. Czysta radość podróżowania.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze