1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Lato z klasyką Rosenthala

Lato z klasyką Rosenthala

Rosenthal, kolekcja Sanssouci Blue, projekt Regula Stüdli. (Fot. Materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Uroki lata to również przyjęcia w ogrodzie. Nic tak nie cieszy oka, jak pięknie nakryty stół, przyozdobiony świeżymi kwiatami, na którym pojawiają się sezonowe przysmaki. Jak co roku Rosenthal przygotował specjalną propozycję, która pozwala na poszerzenie ulubionej kolekcji porcelany.

W tym roku Rosenthal świętuje 30 lat w Polsce. Pierwszy salon powstał w Poznaniu przed trzema dekadami, kolejne niedługo potem w Warszawie oraz Krakowie. Dziś porcelana Rosenthala  dostępna jest w większości dużych miast. Największym powodzeniem od lat cieszy się legendarny serwis Biała Maria. Jedak wśród miłośników porcelany w Polsce nie brakuje też zwolenników współczesnych form. Lato z klasyką” to specjalna sezonowa oferta marki: kupując produkty Rosenthal z klasycznych kolekcji o wartości 2500 zł, można odebrać bonus i za symboliczną złotówkę wybrać dowolne produkty dostępne w ofercie o łącznej wartości 1000 zł.

Klasyka gatunku

Linia Maria to prawdziwy fenomen. Ten serwis z białej porcelany można bez wahania określić jednym z najbardziej znanych zestawów - świadczą o tym liczby: 5 mln filiżanek i 15 mln sztuk talerzy sprzedanych w ciągu ostatnich 25 lat. Kolekcję na przestrzeni ponad 100 lat pokryło aż 200 różnych dekoracji, a dziś składa się na nią aż 80 elementów dostępnych w regularnej ofercie. Wśród nich znajdują się zarówno tradycyjne części, jak i prawdziwe perełki kuszące koneserów kultury stołu, np. koziołek pod nóż czy korek do karafki. Pojawiające się co roku nowości dowodzą, że "Maria" idzie z duchem czasu nieustannie zaskakując miłośników „białego złota” nowymi formami i motywami. 

Rosenthal, kolekcja Maria (Fot. Materiały prasowe)

Królewskie zdobienia

W kategorii dekoracji serwis Sanssouci nie sobie równych. Linia ta święciła tryumfy jeszcze zanim ikoną marki Rosenthal stała się Biała Maria. Miłośnicy klasycznej porcelany także i dzisiaj doceniają jego delikatny kremowy odcień, który doskonale współgra z reliefowymi zdobieniami. Inspiracją dla nich były stiukowe dekoracje wnętrz w pałacu Sanssouci w Poczdamie, stąd nazwa serwisu. Mniej popularnym wariantem kolekcji Sanssouci jest wersja biała, pozbawiona złoceń, która z tego względu zwraca uwagę bardziej współczesnym, uniwersalnym charakterem.

Rosenthal, kolekcja Sanssouci (Fot. Materiały prasowe)

Nowoczesne poszukiwania

Mówiąc o klasycznych serwisach nie sposób nie wspomnieć o dekoracjach. Motywy kwiatowe to jeden z najbardziej znanych i popularnych od wieków sposobów zdobienia porcelany. Mimo długiej tradycji jest on wciąż poddawany reinterpretacjom, a kompozycje inspirowane kwitnącymi „pięknościami” pokrywają kolejne, także nowoczesne, kolekcje. Projektanci  poszukują też nowych wzorów dla znanych, klasycznych kolekcji - dobrym przykładem są propozycje szwajcarskiej projektantki Reguli Stüdli. To właśnie zdobienia jej autorstwa odmieniły tradycyjne serwisy Maria i Sanssouci. Wersje Maria Róża i Sanssouci Blue nie tylko harmonijnie łączą klasyczną formę z kwiatową dekoracją, ale także zaskakują świeżością. Stüdli stawiając na nowoczesne techniki, komponuje zdigitalizowane motywy poddane cyfrowej "obróbce". Efekt zachwyca lekkością i odmienia znane wzory nadając im nowego wymiaru.

Rosenthal, kolekcja Maria Róża (Fot. Materiały prasowe)

Szczegóły promocji

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze