1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Joanna Jabłczyńska: "Potrafię rozciągnąć dobę"

Zobacz galerię 7 Zdjęć
Jak połączyć pracę na "dwóch etatach", nie rezygnując przy tym z pasji? Sekretem jest dobra organizacja czasu w połączeniu z nowoczesnymi technologiami.

 

Dla większości ludzi jesteś aktorką, artystką. Jednak z wykształcenia jesteś prawniczką i prowadzisz kancelarię prawną. Jak to wszystko łączysz? Sypiasz czasem? Przyznaję, że czasami brakuje czasu na sen, a dobę potrafię rozciągnąć do granic możliwości. Chyba weszłam na poziom ekspert w multitaskingu i przyznaję, że nie mam tzw. „wolnych przelotów”. Potrafię pracować wszędzie i o każdej porze. To samo dotyczy treningu – dla jazdy na rowerze potrafię wstać o świcie lub trenować po zmroku. To kwestia motywacji, której mi nie brakuje. Gorzej jest z czasem.

Na czym polega sekret dobrej organizacji czasu? Na miłości do tego, co się robi i wyćwiczonej konsekwencji, systematyczności oraz obowiązkowości. Pracuję od 8 roku życia. Przez 25 lat udało mi się ukształtować charakter.

Nowoczesne technologie wymyślane są po to, żeby ułatwiać nam życie. Jak z nich korzystasz? W życiu zawodowym i prywatnym? Nie rozstaję się ze swoimi telefonami i laptopem. Dzięki temu mogę pracować w każdym miejscu na świecie, również w moim domku na wsi. Obecnie korzystam z modelu Lenovo Yoga S940, który świetnie sprawdza się w pracy zdalnej. Jest dość kompaktowy, lekki  i ma długi czas pracy na baterii. Pracuję w różnych miejscach, często podróżuję i nie zawsze mam dostęp do prądu. Dodatkowo, to pierwszy na świecie laptop z wyświetlaczem, który ma zakrzywione szkło na krawędziach, tak jak w niektórych smartfonach. Dzięki temu obraz jest optycznie większy i bardzo dobrze się na nim pracuje. I ogląda filmy.

 

Yoga S940 ma jedynie 12,2 mm grubości i waży 1,2 kg. (Fot. Materiały prasowe)

 

Wielu osobom imponujesz swoją wielką pasją do sportu i niezwykłą konsekwencją w realizowaniu postawionych sobie celów. Nazywasz siebie amatorem, jednak dyscypliny, w których się realizujesz – maratony MTB, triatlon – to nie jest „bułka z masłem”…Przyznaję, że lubię postawić sobie poprzeczkę jak najwyżej. Wiem jednak, gdzie są priorytety. Nie mogę korzystać z jakichkolwiek półśrodków w pracy radcy prawnego, jednak w sporcie wiem, że to ma być głównie przyjemność. Dlatego w niektórych wyścigach dobiegam na szarym końcu, ale z wielkim uśmiechem na twarzy.

A co jest złodziejem Twojego czasu? Nic. Nie marnuję czasu. W ogóle. Serio.

Jesteś gadżeciarą? Czy przy wyborze sprzętu stawiasz na design urządzenia czy jego funkcjonalność? Czy możesz podać przykład takiej opcji, która Cię ostatnio pozytywnie zaskoczyła? Bezpieczeństwo danych jest dla mnie absolutnym priorytetem z uwagi na pracę w zawodzie radcy prawnego. Lubię też, gdy sprzęt jest ładny, więc jeśli jest bezpieczny, a dodatkowo  wygląda ciekawie i elegancko, to jest to połączenie idealne. Uwielbiam też słuchać muzyki, więc zwracam uwagę na jakość dźwięku. Na technologii się nie znam, ale chcielibyście zobaczyć moją reakcję, gdy ostatnio przerzuciłam okno otwarte na ekranie na monitor stojący obok wyłącznie… wzrokiem! Nie wiedziałam też, że można odblokować ekran komputera skanem twarzy, myślałam, że taka opcja jest tylko w smartfonach, więc technologia ciągle mnie czymś pozytywnie zaskakuje.

14 calowy ekran z rozdzielczością 4K i niezwykle wąskimi ramkami. (Fot. Materiały prasowe)

 

Żelaznoszara, ultrasmukła obudowa laptopa wykonana z najwyższej klasy piaskowanego aluminium. (Fot. Materiały prasowe)

 

Jakie cechy musi mieć komputer/laptop, żeby sprostał Twoim wymaganiom?Bezpieczeństwo, super jakość dźwięku i lekkość, bo przemieszczam się właściwie non stop. W związku z dynamicznym trybem życia i częstą pracą poza domem – wielkość i waga, a także szybkość pracy i wydajność urządzenia oraz wytrzymała bateria w laptopie są dla mnie dużymi zaletami.

Jesteś też aktywna w mediach społecznościowych – czy masz jakieś sprawdzone sposoby, rytm dnia, który pomaga Ci utrzymać stały kontakt z fanami? Moi Fani wiedzą, że moja relacja z Nimi jest nieregularna i zależy od moich zajęć głównie zawodowych. Pozostają jednak wierni i niejednokrotnie proszą o większą aktywność. Od dawna obiecuję sobie poprawę w tym względzie… niestety do tej pory bezskutecznie ;)

Więcej o

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze