1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wakacje zgodne ze znakiem zodiaku

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Ile znaków zodiaku, tyle stylów spędzania wakacji. Skorpion najchętniej będzie ujarzmiał fale na desce surfingowej, a Rak piekł ziemniaki przy ognisku. Bliźnięta imprezują nocą, Lew już od rana. Byk najchętniej leży i pachnie.

Baran

Typowe cechy Barana
aktywność, przywództwo, podejmowanie ryzyka, potrzeba mocnych wrażeń, niezależność

Przygód w bród
Tam, gdzie Baran pojedzie, wiele musi się dziać. Miejsce, do którego pojedzie, powinno być mu nieznane i kiedy się tam znajdzie, nikt nie może mu mówić, co ma robić. To miejsce też sam ma wybrać. Czyli? Niecodzienna lokalizacja z mnóstwem atrakcji, ale bez przewodników czy animatorów. Zabawowe towarzystwo jest jednak obowiązkowe, bo Baran chociaż do bólu indywidualistyczny, samotnikiem nie jest i lubi się zabawić. Ma być sposobność do aktywności fizycznej, i zwiedzanie, i zakupy, i relaks, i imprezy. Żadnej nudy!

Wakacyjna aktywność
Poranny sport: jogging na plaży, wspinanie po skałkach, spływ kajakiem po rzece. Bilety na jakąś imprezę sportową, gdzie będzie zacięta rywalizacja.

Idealny drink
mocny i ognisty: Krwawa Mary

Niezbędny przedmiot
Kapelusz lub czapka z daszkiem, ponieważ znak Baran w astrologii medycznej rządzi głową. Rozgorączkowany z natury Baran ma skłonności do przegrzewania się, a nakrycie głowy go przed tym ochroni.

Najlepszy kompan
Strzelec: podobnie jak Baran w każdej chwili gotowy na wszystko!

Byk

Typowe cechy Byka
spokojny temperament, umiłowanie rutyny, wygodnictwo, potrzeba dobrej jakości jedzenia i estetycznego otoczenia

Chill and luxe
Bykiem rządzi Wenus, planeta rozkoszy i luksusu. Kiedy Byk jedzie na wakacje, rozumie to jako nie tyle sam odpoczynek, co dogadzanie sobie, rozpieszczanie się oraz pełen relaks. Masażyści kochają Byki, swoich najlepszych klientów. Hotel dla Byka? Konieczne ze SPA. Miękki piasek na plaży, ciepła morska woda, wykwintne jedzenie i dużo okazji do drzemek. Byk nienawidzi się śpieszyć, jakakolwiek presja czy zmuszanie się do wysiłku od razu pogarszają mu samopoczucie. Jeśli Byk akurat nie wybiera się do luksusowego nadmorskiego kurortu na południu Europy, z powodzeniem będzie czerpał radość z leniuchowania we własnym ogrodzie, własnym hamaku, pod własnym drzewem. Będzie leżał i cieszył, że to wszystko posiada, a najlepiej mu będzie w towarzystwie bliskich mu ludzi przy pysznej kolacji.

Wakacyjna aktywność
masaż

Idealny drink
słodki i mocny: Cosmopolitan

Niezbędny przedmiot
duuuża kosmetyczka z luksusową zawartością

Najlepszy kompan
Ryby: też leniuszki.

Bliźnięta

Typowe cechy Bliźniąt
ciekawość świata, zdolności adaptacyjne, potrzeba zabawy podczas imprez towarzyskich, błyskotliwość intelektualna, gadatliwość

Miasto z plażą
Wakacje mają Bliźniętom dostarczać ekscytacji, sposobności do poznawania świata, rozmów z ciekawymi ludźmi. Bliźnięta doskonale odpoczną w mieście pełnym zabytków, muzeów, modnych restauracji, galerii handlowych. W dzień będą zwiedzać, podjadać lunche, zaczepiać ludzi na ulicy lub zamęczać przewodnika, a wieczorem przy nadmorskiej promenadzie w jakimś klubie się zabawią. Syndey albo Rzym to są dla nich przykładowe dobre kierunki, ewentualnie nasze Trójmiasto. Różnorodność jest tu kluczowym słowem.

Wakacyjna aktywność
dzienne zwiedzanie i nocne imprezowanie

Idealny drink
owocowy i lekki: Sex on the beach

Niezbędny przedmiot
książki

Najlepszy kompan
Wodnik: dorównuje im bystrością.

Rak

Typowe cechy Raka
rodzinność, tradycjonalizm, przewidywalność, opiekuńczość, umiłowanie powtarzalności

Wakacje z rodziną
Samotne ciotki lub dzieci kuzynki zawsze mogą liczyć, że na letni wyjazd zabierze je jakiś Rak z rodziny. Czy to na działkę pod miastem, czy do Jastarni bądź Karpacza. Miejsce, do którego Rak się wybierze, powinno odznaczać się kameralną rodzinną atmosferą, a zatem mogą to być: średniej wielkości oldskulowy hotel, kwatery nad morzem jak co roku u pani Joli, pensjonat w Bieszczadach, pole biwakowe nad mazurskim jeziorem, gospodarstwo agroturystyczne. Dobrze, żeby była możliwość grillowania, wieczornego siedzenia przy ognisku, a na obiad podawane były lokalne pierogi. Najważniejsze dla Raka, również na wakacjach, jest poczucie przynależności.

Wakacyjna aktywność
obiad z rodziną na łonie natury

Idealny drink
mleczny i słodki: Biały Rosjanin

Niezbędny przedmiot
torebka typu nerka, przekąski na podróż

Najlepszy kompan
Koziorożec: równie rodzinny i powtarzalny.

Lew

Typowe cechy Lwa
hojność, poczucie humoru, skłonność do przesady, dążenie do życia na wysokim poziomie, zarozumialstwo

Na maksa!
Kto pojedzie na wakacje z Lwem, nie będzie miał powodów do narzekań. To jest najbardziej hojny znak zodiaku, tak hojny jak lato, które trwa gdy Słońce przemierza jego znak. Lew podczas wyjazdów wakacyjnych najlepiej czuje się w roli sponsora, który postawi drinki dla całej grupy przyjaciół, opłaci bilety na rejs, ugości w swoim wakacyjnym domu. Wakacje Lwa nie mogą być pozbawione imprez, podczas których wygląda się modne, pije do dna i bawi do rana. Lew chętnie odwiedza modne zagraniczne kurorty w stylu glamour. A jeśli i Lwa dopadły smutne skutki inflacji, wystarczą mu cztery gwiazdki w Turcji all inclusive w doborowej zabawowej kompanii. Chodzi o to, żeby w zimowe wieczory mógł przy winie opowiadać, jak wybornie się tam bawił.

Wakacyjna aktywność
impreza na plaży

Idealny drink
bajecznie kolorowy: Super snazzy

Niezbędny przedmiot
balsam do ciała z drobinkami złota

Najlepszy kompan
Waga: również snobka.

Panna

Typowe cechy Panny
zmysł organizatorski, potrzeba pomagania, wiedza o świecie, praktycyzm, wybredność

Nic ostentacyjnego
Panna do wakacji, jak do wszystkiego, podchodzi z rozmysłem. Uchodzi za skromną, ale jest wybredna. Pojedzie w miejsce, które przede wszystkim jest czyste, ciche, w otoczeniu przyrody. Znajdzie takie, nie wydając majątku. Nigdy nie wybierze krzykliwego hotelu lub pensjonatu z zawilgoconymi ścianami. Biwak też raczej nie wchodzi w grę. W jej stylu są: drewniany schludny domek, hotel butikowy, ośrodek rozwoju osobistego na krańcu Polski z kuchnią wegańską. Pannie chodzi o to, żeby w wakacyjny czas nie musiała rezygnować ze swoich nawyków zdrowego stylu życia. Ucieszy się, jeśli odpoczynek w naturze uda się jej połączyć ze zwiedzaniem zabytków lub jakimś ciekawym kursem lub zajęciami jogi.

Wakacyjna aktywność
poranna joga, zwiedzanie okolicy

Idealny drink
bezalkoholowy

Niezbędny przedmiot
apteczka

Najlepszy kompan
Rak: bo też kocha przyrodę.

Waga

Typowe cechy Wagi
snobistyczna, odznaczająca się zmysłem estetyki, wykształcona, kosmopolityczna, wytworna

City break
Dla Wagi wakacje mogłyby trwać przez cały rok, ponieważ jest mistrzynią wypoczywania, ale nie byle jakiego, bo z kulturą w tle. Galerie sztuki, pokazy podczas tygodni mody, znane hotele europejskich stolic, najmodniejsze festiwale to miejsca, w których Waga życzyłaby sobie być podczas wakacji. Istotna jest wytworność, trendy ale także otaczający ją ludzie: obyci w świecie i cechujący się nienagannymi manierami. Liczy się też obsługa, która ma być miła i na poziomie. I taki szczegół jak na przykład świeże kwiaty w wazonach w hotelowym pokoju.

Wakacyjna aktywność
wernisaż

Idealny drink
szampan

Niezbędny przedmiot
kosmetyki do makijażu i najmodniejsza sukienka letniego sezonu

Najlepszy kompan
Byk: też luksusowy podopieczny Wenus

Skorpion

Typowe cechy Skorpiona
tajemniczość, intensywność, potrzeba przeżywania ekstremalnych emocji, odporność psychiczna

Na fali
Czego szuka Skorpion na wakacjach? Przygody, która podniesie mu poziom adrenaliny we krwi. Skorpion jest znakiem wodnym z potrzebą ekstremalnych doznań, dlatego pasuje do niego serfowanie na falach oceanu i inne wodne sporty choć trochę niebezpieczne. Skorpion to taki wakacyjny kompan, który pierwszą kawę pije już o świcie, żeby wykorzystać każdą minutę wyjazdu. A odpoczynek to dla niego to doświadczanie swoich pasji. Co jeszcze ważne jest dla Skorpiona? Prywatność. To introwertyk, który szuka miejsc z dala od tłumu, najchętniej wynajmuje sobie prywatną willę z basenem i prywatną plażą. Inna opcja to samotne biwakowanie gdzieś w środku lasu nad jeziorem, w którym można nurkować.

Wakacyjna aktywność
ekstremalna

Idealny drink
nieoczywisty na bazie rumu i piwa imbirowego: Mroczny rycerz

Niezbędny przedmiot
pianka do surfingu, nóż biwakowy

Najlepszy kompan
Baran: też ma wariackie pomysły.


Strzelec

Typowe cechy Strzelca
śmiałość, umiłowanie wolności, tolerancyjność, kosmopolityzm, optymizm

Egzotyczna wyprawa
Strzelec dalekie podróże ma we krwi. To on najczęściej z całego zodiaku wybiera się na krańce świata, by upowszechniać wiedzę, którą tam zdobył. Dalekie kultury go pociągają, jest zawsze otwarty na nowe idee. Potrafi się zanurzyć w społeczności, która ma inną mentalność, bo jest z natury tolerancyjny. A także odważny, ryzykancki. Najchętniej wyjeżdża z biletem w jedną stronę i bez planu. Nie jest typem plażowicza, raczej włóczy się od wioski do wioski, przyglądając się codziennemu życiu tubylców, próbując lokalnego jedzenia i zwiedzając zabytki. Jeśli akurat nie odwiedzi w tym roku Nepalu czy Bali (lubi wyspy), wybierze się w podróż, czytając gdzieś nad polskim dzikim jeziorem książki podróżnicze. Albo, bo to też jest w jego stylu, zaangażuje się w wolontariat w schronisku dla psów. Jeszcze inną opcją, która mu się spodoba, są wakacje w siodle.

Wakacyjna aktywność
każda związana z przemieszczaniem się, byle daleko

Idealny drink
egzotyczny czterowarstwowy: Paradise Bay

Niezbędny przedmiot
paszport, przewodniki

Najlepszy kompan
Bliźnięta: też mają żyłkę do podróży

Koziorożec

Typowe cechy Koziorożca
samodyscyplina, metodyczność, pracowitość, powściągliwość, odpowiedzialność

Na górskim szlaku
Koziorożec powinien załatwić sobie u szefa dłuższe wakacje, bo zwykle mija trochę czasu zanim się odpręży, zapomni o zawodowych obowiązkach i odpowiedzialności, i wreszcie przyzwyczai do atmosfery odpoczynku. Relaks nie jest słowem bliskim Koziorożcowi, który przede wszystkim chce być produktywny i najlepiej się czuje, jeśli wyznaczy sobie konkretne cele do realizacji. Symbolem tego znaku jest kozica, stworzona do tego, by wspinać się po skałach, dlatego Koziorożec dobrze czuje się w górach. Tak, zdobywanie szczytów to dla niego wyzwanie, bo lubi sobie dać w kość i ma dobrą orientację w terenie.

Wakacyjna aktywność
wspinaczka, kolarstwo górskie, parki linowe

Idealny drink
grzane piwo lub wino

Niezbędny przedmiot
mapa

Najlepszy kompan
Koziorożec: tylko on to wytrzyma

Wodnik

Typowe cechy Wodnika
oryginalność, otwartość, przyjacielskość, przekora, elastyczność

Jak w kinie drogi
Najlepszy pomysł na wakacje dla Wodnika to podróż samochodem, obojętnie czy po Kalifornii czy zachodnim pomorzu. Dokąd Wodnik podczas takiej eskapady dotrze? Tego nie wie nikt, łącznie z nim. Wiadomo, że po drodze nawiąże kontakt z ludźmi z różnych środowisk, i to będzie dla niego najważniejsza wartość wakacji. Wodnik to powsinoga, nie jest przywiązany do ziemskich wygód, poszukuje wiedzy i okazji, żeby poczuć wiatr we włosach. Nie jest typowym turystą all inclusive, akurat na to ma uczulenie. To indywidualista, który podąża własną drogą, wycieczka objazdowa też nie jest dla niego propozycją, bo będzie miał problem, żeby się dostosować. W stylu Wodnika są domki na drzewie i tipi albo zwykły namiot.

Wakacyjna aktywność
jazda bocznymi uliczkami

Idealny drink dla Barana
schłodzona wódka

Niezbędny przedmiot
GPS

Najlepszy kompan
Strzelec: jeśli akurat nie przebywa w Himalajach

Ryby

Typowe cechy Ryb
wyobraźnia, empatia, elastyczność, zainteresowanie duchowością, umiejętność odpuszczania

Wakacje z jogą
Ryby nikomu nie sprawiają problemów, na wakacjach też. Dostosują się do każdych warunków i nie będą narzekać. Uszczęśliwią je wakacje nad morzem, kiedy będą mogły spacerować po plaży i zbierać muszelki, wyjazd na medytacje do aśramu w Indiach też do nich pasuje, warsztaty malowania intuicyjnego również. Ryby mniej zainteresowane rozwojem z powodzeniem wybiorą się z dziećmi do gospodarstwa agroturystycznego albo do Egiptu, byle wypocząć od codziennego poświęcania się.

Wakacyjna aktywność
spacer, medytacja

Idealny drink
lekki i świeży: Campari z wodą różaną

Niezbędny przedmiot
bluza na wieczorne spacery

Najlepszy kompan
Panna: mają wspólne zainteresowania

Na styl spędzania wakacji duży wpływ ma również znak, w którym w horoskopie urodzeniowym znajduje się Mars, planeta aktywności i działania. Zapraszam na profil sesjeastrologia na Instagramie z aktualnościami astrologicznymi

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze