fbpx

„Hirameki”: zabawa w kolorowanki w nowej odsłonie!

„Hirameki”: zabawa w kolorowanki w nowej odsłonie!

Jedyna w swoim rodzaju publikacja przeznaczona dla tych, którzy kochają rysować i bawić się tą formą sztuki.

Jedyna w swoim rodzaju publikacja przeznaczona dla tych, którzy kochają rysować i bawić się tą formą sztuki.

Dla jednych sposób na stres, dla innych fajny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi. Nie ma wątpliwości, że zabawa plastyczna pomaga przekierować uwagę na inne „kolorowe” tory, i tym samym oderwać się od rutynowych obowiązków i stresu. Kolorowanki nie tylko pomagają zrelaksować się, ale też są dobrym ćwiczeniem na rozwijanie kreatywności.

Moda na kolorowanki przyszła do nas z zachodniej Europy i zakorzenia się na dobre. Trudno się dziwić: to w końcu przyjemność połączona z osobistym rozwojem. Dla dorosłych – powrót do dzieciństwa, dla dzieci – zabawa i ćwiczenie wyobraźni.

Tym razem polecamy jednak coś zupełnie nowego. „Hirameki” daje „amatorom sztuki” inne, niż dotychczas, możliwości zabawy. Dzięki tej wyjątkowej książce miłośnicy barw i konturów mogą eksperymentować i improwizować według własnej fantazji. Punktem – dosłownie! – wyjścia jest tu barwna plama, kleks farby, który stanowi inspirację do stworzenia własnego rysunku. Jak piszą autorzy książki, w każdej plamce ukryte są figury, które można zadziwiająco łatwo ożywić za pomocą kilku kropek i kresek. Tylko wyobraźnia jest Twoim ograniczeniem.

Hirameki doskonale ćwiczy nasze szare komórki, łącząc zabawę dla ludzi w każdym wieku, od 3 do 103 lat! Dla wszystkich kochających rysować i śledzących najnowsze trendy.

W tłumaczeniu na język polski HIRAMEKI oznacza olśnienie, inspirację. To właśnie poczuli Peng i Hu odkrywając to niesamowite zjawisko na parkiecie swojego atelier, na ścianach, na kartkach papieru do wycierania pędzli i na swoich koszulach. Pomyśleli, że zwykła plama może być inspiracją do stworzenia wspaniałego działa sztuki! I tak stopniowo, dzień po dniu ze zwykłej, codziennej czynności malarzy powstała ciesząca się wielką popularnością forma sztuki. Na zajęciach z rysunku nawet niedoświadczeni nowicjusze popadali w zachwyt graniczący z euforią, kiedy z barwnych plam powstawały zadziwiające istoty. Peng i Hu zaczęli kolekcjonować kleksy i plamy. Ich kolekcja obejmuje dziś nieprawdopodobną ilość spotów, które pozbierali z całego świata albo sami wyprodukowali i sfotografowali.

Za swoje twórcze dokonania i oryginalny pomysł Peng i Hu zostali niedawno odznaczeni cesarskim kleksem i wstęgą, a dwóm niedźwiedziom grizzli z ZOO w Zing na cześć twórców hirameki nadano ich imiona.

Książka pomaga rozwijać fantazję zarówno dzieci, jak dorosłych i jest doskonałym lekarstwem na nudę!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze