fbpx

Od redakcji: Jak ty wyglądasz?

Międzynarodowy Festiwal Dnia Jogi
Katarzyna Droga, redaktor naczelna miesięcznika SENS

Zacznę od żartu. Przychodzi Kopciuszek do terapeuty.

Katarzyna Droga, redaktor naczelna miesięcznika SENS
Katarzyna Droga, redaktor naczelna miesięcznika SENS

– Rodzina mnie nie szanuje – powiada – haruję za wszystkich, a na eventy chodzą siostry…
Co robić?

– Oj, ty Kopciuszku! – mówi terapeuta. – A jak ty wyglądasz? Czyś ty wyszła z popielnika? Sweter powyciągany, cienki głosik myszy, a oczy rozbiegane. Tu masz plan terapii, idź gdzie trzeba, zacznij od chrzestnej-stylistki. I przestań pierwsza chwytać za szmatę! Wszyscy myślą, że lubisz sprzątać.

Kopciuszek wypełnił polecenia swojego terapeuty. Na następną wizytę weszła do gabinetu wyprostowana piękność na obcasach. Terapeuta oniemiał jak Higgins w „Pigmalionie”. A Kopciuszek zadowolony z efektu, postukał w blat czerwonym paznokciem i mocnym głosem rzekł:

– Właśnie! I proszę mnie od dzisiaj nazywać Kopciuszką!

Jaki z tego morał? Odpowiedź w marcowym SENSie. Coś więcej niż to, że wygląd jest ważny. Raczej, że gest, głos, szata to narzędzia, których warto używać dla fajniejszego życia! W myśl tej tezy i my zmieniamy SENS, oto on, po lekkim liftingu, zadbany na wiosnę, chciałoby się napisać: jak Kopciuszek na bal, ale…

Dziś prawdziwych Kopciuszków już nie ma. Za to zdarzają się prawdziwe księżniczki, a jedną z nich wielbi cały świat i to fenomen wart uwagi. Księżna Kate jest bohaterką tego numeru. Sama się zastanawiam, na czym to polega, za co ją lubię. Chyba najbardziej za imię. Taka księżniczka i też Kaśka… Co z tego?

Otóż z tego to, że wszystkie bajki czytamy jako opowieści o sobie, o swoich marzeniach. SENS nie jest bajką, ale może dobrym doradcą? Łatwiej w naszych czasach o księżniczki niż o spokrewnione dobre wróżki… Ale są sensowne magazyny.

A zatem, droga Czytelniczko, czy czujesz się Kopciuszką czy Księżniczką, czytaj SENS – jest o Tobie i dla Ciebie.

Zaczęłam od żartu, skończę wyznaniem. I ja udaję się w stronę swojego marzenia. Wkrótce będę pisać do Was w innej rubryce, a wstępniak i przywództwo z serca oddaję w sensowne ręce Joasi Olekszyk. Nie mówię jednak „żegnajcie”, bo spotkamy się na łamach SENSu.

Z podziękowaniem za cierpliwość do moich wstępniaków