1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Pomóż Emilowi uratować życie

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Emil miał nie przeżyć. Urodził się jako drugi brat bliźniak. Cierpi na siniczą wadę serca. Teraz ma cztery lata i wciąż walczy. Jest wesołym, gadatliwym chłopcem, z ogromnym poczuciem humoru. Jednak jedyną szansą na utrzymanie go przy życiu jest kosztowna 3 etapowa operacja w USA – pierwszą wyceniono na ok. 7 mln złotych.

Poznajcie Emila. Urodził się w Krakowie 19.04. 2011r. z wrodzoną wadą serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo- płucnymi. Największym problemem jest skrajna hipoplazja tętnic płucnych oraz kiepski stan kolaterali, które są pozwężane oraz skręcone.

W skrócie – naczynia krwionośne Emilka łączące płuca i serca nie rosną wystarczająco wraz z nim. Dlatego ma zaawansowaną sinicę – bardzo się męczy (wejście na półpiętro bez pomocy stanowi problem). Saturacje wahają się od 60 do 75% a wartości hemoglobiny i hematokrytu są tak wysokie, że Zespół Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w listopadzie zalecił podawanie Emilowi tlenu w godzinach nocnych. Emilek jest również na leku przeciwzakrzepowym przy którym trzeba kontrolować wskaźnik INR pobierając krew w laboratorium co ok. tydzień. To bardzo stresujące dla Emila i jego rodziców.

Emil panicznie płacze i krzyczy za każdym razem i sinieje jeszcze bardziej, a my boimy się o jego życie. Ja jako mama mam ogromną traumę związaną z pobieraniem krwi ponieważ to właśnie przy pobieraniu krwi w szpitalu w wieku 4 miesięcy Emilek z płaczu miał zapaść będąc na moich rękach, był reanimowany i zaintubowany a po dobie trafił prosto na operację.
Emil jest ciekawy życia. Wszędzie chce wejść, wszystkiego spróbować. Trudno go zatrzymać, a czasami trzeba, ponieważ podczas dużego wysiłku grozi mu niedotlenienie i kolejna zapaść.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi był jednym miejscem w kraju, które podjęło się leczenia Emila od urodzenia. Na ten moment lekarze rozkładają ręce. Nikt nie potrafi mu pomóc.

Rodzice Emila nie poddali się i na całym świecie szukali możliwości dalszego leczenia syna.

 07.12.2015 otrzymaliśmy odpowiedź ze szpitala specjalistycznego w USA o możliwości operacji i zamknięcia wady Emila. Operacja miałaby być 2 lub 3 etapowa z ok 3-6 miesięcznymi przerwami pomiędzy etapami. Pierwszy etap powinien być wykonany od 6 do 9 miesięcy od daty dzisiejszej – jest to optymalny czas ponieważ sytuacja naczyń u dzieci z tą wadą się zmienia – niektóre kolaterale mogą zanikać lub się zwężać. Lepiej też operować dziecko, które jest w lepszej kondycji, więc czym szybciej byłaby operacja tym lepiej.

Niestety, koszt ratowania życia Emilka jest astronomiczny. Pierwszą operację wyceniono na na 1,3-1,7mln$. Aby ustalić termin przyjęcia musimy do końca lutego br. wpłacić 800 tys$, a przed samą operacją resztę sumy. Badania typu echo, cewnikowanie (których na pewno Emil będzie wymagał min 2) są dodatkowo płatne. Musimy też zebrać pieniądze na przeloty, pobyt w USA itd. oraz dysponować nadwyżką na wypadek komplikacji przy zabiegu operacyjnym.

Wcześniej nigdy nie zwracaliśmy się do żadnych fundacji o pomoc finansową. Jednak aby zdobyć tak ogromną sumę na operacje dla Emila musimy zwrócić się o pomoc…

JAK POMÓC EMILKOWI:
  1. Subkonto – SIEPOMAGA – koszty operacji - pomóż i sprawdź ile zebraliśmy!
  1. Subkonto –  1% podatku oraz koszty około-operacyjne.
Wasza pomoc będzie dla nas bezcenna również w pokryciu kosztów podróży i pobytu w USA oraz wszelkich dodatkowych opłat za badania przed operacją i w okresie rekonwalescencji, które nie są wliczone w cenę samej operacji.

Pomóc Emilowi można dokonując wpłaty na konto:                Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “411 pomoc w leczeniu Emila Koryczan” wpłaty zagraniczne: PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP

Aby przekazać 1% podatku dla Emila: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “411 pomoc dla Emila Koryczan”

Wpłat można też dokonać przez system DotPay lub PayPal wchodząc na link 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze