1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Cinema Italia Oggi - pokazy nowego kina włoskiego

Cinema Italia Oggi - pokazy nowego kina włoskiego

Cinema Italia Oggi jest projektem, który opracował i zrealizował Włoski Instytut Kultury w Warszawie z udziałem Cinecittŕ Luce w Rzymie i we współpracy z Kinem Muranów w Warszawie.

Ma to być "witryna" łącząca w sobie dwa cele: dostarczanie polskiej publiczności przekroju dzisiejszych Włochów, ich mentalności, przemian społeczno-obyczajowych poprzez filmy wysokiej jakości oraz zwrócenie uwagi polskich filmowców na najnowsze produkcje włoskie (wszystkie dzieła pochodzą z 2011) mając w perspektywie ich szerszą dystrybucję w kraju.

Jak powszechnie wiadomo, kinu europejskiemu trudniej jest się przebić przez światową sieć dystrybucyjną, zdominowaną przez hollywoodzkie produkcje, które mają tendencję do zajmowania całego rynku. Wiemy jednak, że w Polsce szeroki krąg publiczności i liczna grupa filmowców wysoko cenią kino autorskie i, poprzez swoje zaangażowanie i aktywność, pomagają mniejszym produkcjom przetrwać i rozwijać się. Pragniemy, aby właśnie w Polsce ten projekt stał się impulsem do poznania i rozprowadzania najnowszych produkcji kina włoskiego.

Wszystkie filmy w programie prezentowano już na różnych festiwalach i pokazach międzynarodowych, gdzie spotkały się z bardzo pozytywną reakcją zarówno ze strony krytyki, jak i publiczności, zdobywając również cenne wyróżnienia. Ich wspólnym mianownikiem, oprócz kryterium jakości, którą się cechują, jest sięganie po zjawiska i problematykę, które najbardziej nurtują kino włoskie ostatnich lat.

29  marca - 1 kwietnia 2012 - kino Muranów

Więcej informacji na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze