1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Równoleżnik Zero - Festiwal Podróży

Równoleżnik Zero - Festiwal Podróży

materiały promocyjne
materiały promocyjne
Rusza pierwsza edycja Równoleżnika Zero, czyli Wrocławskiego Festiwalu Podróży, którego patronem jest Olgierd Budrewicz.

Mottem imprezy jest cytat z "Równoleżnika Zero" Olgierda Budrewicza: Przebiegnijmy na przełaj przez Afrykę starając się poznać jej ludzi, krajobrazy i niektóre problemy.

W programie festiwalu znajdą się opowieści z podróży, projekcje filmów, warsztaty, koncerty i wystawy podróżniczych zdjęć. Głównym tematem będzie Afryka – to temu kontynentowi poświęcony będzie Równoleżnik Zero 2012.

Festiwalowi będą towarzyszyć dwie wystawy fotograficzne autorstwa Arkadiusza Wyrostka: Indonezja – Papuasi z plemion Danii eksponowana w Mediatece i Magiczne Indochiny.

Gościem specjalnym spotkań będzie Ewa Budrewicz-Wałaszewska, córka podróżnika, anglistka, tłumaczka literatury pięknej i reportażowej, pracująca w Instytucie Anglistyki UW w Warszawie.

Organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”, przygotowywanego z inicjatywy Tomasza Błońskiego, jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Szczegółowy program na stronie .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze