1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Sprzedaż i wynajem nieruchomości – 5 wskazówek jak odpowiednio przygotować wnętrza

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Zasada ta obowiązuje na wielu płaszczyznach naszego życia. Może dotyczyć także przypadku, w którym chcemy sprzedać lub wynająć nieruchomość. Zadanie to można sobie ułatwić, stosując kilka metod, w tym odpowiednio przygotować wnętrze. Podpowiadamy, jak podejść do tego tematu i na co zwrócić szczególną uwagę.

Niezależnie od tego, czy przy wynajmie lub sprzedaży nieruchomości korzystamy z usług profesjonalnej agencji, czy też bierzemy to wyzwanie na własne barki, niezwykle istotnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie mieszkania. Home staging – pod pojęciem tym kryje się coraz częściej stosowana metoda, dzięki której można dokonać metamorfozy wnętrz. O czym dokładnie mowa i jakie elementy są tutaj ważne? Sprawdźmy to!

Sprzedaż lub wynajem nieruchomości – od czego zacząć?

Jednym z pierwszych kroków, jaki podejmuje się w celu sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, jest przygotowanie atrakcyjnej oferty. Ogłoszenie można obecnie umieścić na licznych portalach oraz w social mediach, dzięki czemu dociera się do szerokiego grona odbiorców. Coraz więcej osób wystawia na przykład co zwiększa szanse na sukces. Już sama oferta, aby przyciągnąć zainteresowanie, musi posiadać zdjęcia nieruchomości, a potencjalni nabywcy czy najemcy będą z pewnością chcieli przed podjęciem decyzji obejrzeć wnętrze. W obu przypadkach niezwykle ważne jest więc to, aby było ono jak najlepiej przygotowane i od razu zachwyciło oglądających.

(Fot. materiały partnera)

Jak przygotować nieruchomość?

W tym miejscu pojawia się więc pytanie o to, jak odpowiednio przygotować nieruchomość, aby zwiększyć szanse na jej sprzedaż lub wynajem. W większości przypadków niezbędny będzie choćby podstawowy lifting mieszkania. Celem jest nie tyle całkowita zmiana wyglądu nieruchomości, ile pokazanie jej pełnego potencjału. Dotyczy to zarówno starszych, jak i nowo wybudowanych i dopiero co wykończonych mieszkań czy domów. Więcej informacji na temat remontu nieruchomości można znaleźć na stronie . Poniżej prezentujemy 5 skutecznych trików, które pomogą w sprzedaży lub wynajmie mieszkania!

1. Zadbaj o czystość i porządek

Niestety nie dla wszystkich ten punkt jest oczywisty. Wiele osób myśli, że w tych okolicznościach wystarczą drobne porządki. Nic bardziej mylnego! W praktyce nieruchomość powinna być nieskazitelnie czysta, ponieważ wszelkiego rodzaju kurz czy zabrudzenia mogą zniechęcić potencjalnych nabywców czy najemców. Nie obejdzie się więc bez generalnego sprzątania każdego zakamarka, konieczne jest także pozbycie się przedmiotów, które są szczególnie narażone na zakurzenie.

2. Stwórz przyjazny mikroklimat

Wiele osób ma tak, że wchodząc do jakiegoś pomieszczenia, od razu wyczuwa dobrą aurę. Wpływ na to może mieć wiele elementów, w tym jakość powietrza, obecność roślinności, przyjemny zapach itp. Warto więc zwrócić uwagę na ten aspekt, a przed udostępnieniem nieruchomości dokładnie ją wywietrzyć i stworzyć przyjazny mikroklimat. W tym celu można wyposażyć wnętrze w kwiaty lub rozpylić subtelny i przyjemny w odbiorze zapach.

3. Uporządkuj przestrzeń

Prezentowana nieruchomość powinna być jak najbardziej przestronna i uporządkowana. Świetnym rozwiązaniem będzie zlikwidowanie niepotrzebnych urządzeń oraz dekoracji. Sprawdzi się tutaj zasada, że „mniej znaczy więcej”. Naturalnie o wiele lepiej czujemy się bowiem w minimalistycznych i urządzonych funkcjonalnie wnętrzach niż nieruchomościach, w których panuje chaos.

4. Zaakcentuj mocne strony nieruchomości

Kluczem do sukcesu przy wynajmie lub sprzedaży nieruchomości jest pokazanie całego potencjału danego wnętrza. To dlatego tak ważne jest skupienie się na mocnych stronach mieszkania i zwrócenie na nie uwagi potencjalnych odbiorców. Wśród niewątpliwych atutów wielu nieruchomości można wymienić między innymi balkon lub taras, wyjątkowy design, duże okna, oryginalne akcenty architektoniczne i wiele innych.

5. Zwróć uwagę na każdy detal

Jak więc widzimy, ogromne znaczenie odgrywa w tym przypadku każdy szczegół. Często to właśnie detale sprawiają, że dana nieruchomość zyskuje w czyichś oczach na atrakcyjności. Nie pozostaje więc nic innego, jak skupić się właśnie na nich, czyniąc z tego przewagę konkurencyjną.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze