1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. Pielęgnacja po lecie. Znajdź chwilę dla siebie!

Pielęgnacja po lecie. Znajdź chwilę dla siebie!

materiały prasowe
Kondycja skóry po zakończeniu sezonu letniego pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez szkodliwe czynniki środowiskowe jak np. nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne czy wysokie temperatury. Sucha, odwodniona i często oszpecona nieestetycznymi przebarwieniami skóra, potrzebuje wówczas właściwej regeneracji, którą zapewniają zabiegi kosmetyczne i spa. W ofertach salonów kosmetycznych można znaleźć przeróżne zabiegi, które przywrócą nieprzyjemnie szorstkiej skórze dawną gładkość, elastyczność oraz młody wygląd. Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego pielęgnacja po lecie jest taka ważna?

Lato to czas, kiedy bariera hydrolipidowa skóry jest szczególnie narażona na uszkodzenie. Oddziaływanie różnych czynników środowiskowych, typu wiatr, promieniowanie UV, klimatyzacja czy kąpiele w morzu, przyczyniają się do zakłócania równowagi fizjologicznej skóry, niszcząc przy tym jej strukturę. W efekcie skóra staje się bardzo sucha i odwodniona, a na dodatek pojawiają się na niej liczne przebarwienia. Zaniedbanie skóry w tym stanie, może doprowadzić do powstania nieprzyjemnych podrażnień. Warto więc znaleźć chwilę dla siebie i z pomocą profesjonalistów zadbać o swoją skórę.

Z aplikacją moment.pl zadbasz o siebie pod okiem profesjonalistów

Znalezienie dobrego salonu kosmetycznego, wbrew pozorom, nie jest proste. Na szczęście z pomocą przychodzi aplikacja moment.pl, dzięki której można wyszukać wszystkie polecane salony w wybranej okolicy. To jednak nie wszystko. Ta innowacyjna aplikacja daje także możliwość rezerwacji wizyty online! Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba już tracić czasu na próby kontaktu telefonicznego, czy też na osobiste wizyty w salonie w celu rezerwacji terminu. Od teraz możesz umówić się na wizytę o każdej porze i to zaledwie w kilka minut!

Wybór salonu kosmetycznego z aplikacją moment.pl jest bardzo prosty. Nie musisz się już zastanawiać, który salon wybrać. Wystarczy, że wejdziesz na stronę i wyszukasz salony kosmetyczne z Twojej okolicy. W dokonaniu wyboru pomogą Ci polecenia innych użytkowników. Dzięki aplikacji znajdziesz salon, który spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że wszystkie dokonane rezerwacje możesz zobaczyć w panelu użytkownika, przechodząc do zakładki „Moje wizyty”. W razie nieoczekiwanych zmian istnieje także możliwość odwołania wizyty.

Na czym powinna polegać jesienna pielęgnacja?

Pielęgnacja po lecie powinna przebiegać w trzech etapach: złuszczanie, nawilżanie oraz wyrównanie kolorytu skóry. Konkretne zabiegi kosmetyczne zawsze dopasowywane są na postawie stanu skóry klientki. Pierwszy rodzaj zabiegów to złuszczanie, które jest niezbędną czynnością, pozwalającą pozbyć się przesuszonej wierzchniej warstwy skóry oraz zniszczonego od słońca naskórka. Kolejny krok to nawilżenie, dzięki któremu zregenerujesz odwodnione głębokie warstwy skóry. Kompleksową pielęgnację kończy wyrównanie kolorytu skóry, a więc usunięcie szpecących przebarwień, powstałych na skutek promieniowania UV. Właściwa regeneracja przywróci skórze piękny i zdrowy wygląd oraz zminimalizuje postęp procesu starzenia.

Wskazane zabiegi

Gabinety kosmetyczne oferują przeróżne zabiegi regeneracyjne. Poniżej zamieszczamy więc kilka przykładowych zabiegów, dzięki którym będziesz mogła przywrócić swojej skórze elastyczność, nawilżenie oraz młody wygląd. Do najpopularniejszych usług pielęgnacyjnych zalicza się m.in.:
 • eksfoliację,
 • peelingi,
 • kwasy owocowe,
 • oksybrazję,
 • dermabrazję wodno-tlenową,
 • mikrodermabrazję,
 • rytuały nawilżające wykonywane na bazie kwasu hialuronowego,
 • zabieg kwasem ferulowym itd.

Pielęgnacja w domu – czy można ją pominąć?

Niektórym może się wydawać, że zabieg wykonany w salonie kosmetycznym w zupełności wystarczy, by dostatecznie zregenerować przesuszoną i odwodnioną skórę. Otóż niezupełnie. Okazuje się, że spore znaczenie ma także samodzielna pielęgnacja, wykonywana w domowym zaciszu. Podstawą regeneracji skóry po lecie są oczywiście zabiegi kosmetyczne, wykonywane przez profesjonalistkę, która dobiera właściwe preparaty, bazując na stanie skóry każdej klientki. Jaką rolę odgrywa więc pielęgnacja skóry w domu? Jest to uzupełnienie zabiegów, wykonywanych w salonie kosmetycznym. Nie można więc pomijać codziennej pielęgnacji, która skutecznie wspomaga efekty zabiegów u kosmetyczki. Pamiętaj, że stan Twojej skóry uzależniony jest wyłącznie od Ciebie!

Skórę mamy tylko jedną, więc powinnyśmy troszczyć się o nią przez cały rok. Pielęgnacja jest konieczna, bez względu na panującą za oknem aurę. Dzięki właściwie dobranym zabiegom przywrócisz swojej skórze piękny i zdrowy wygląd. Pożądany efekt możesz uzyskać, odwiedzając wybrany salon kosmetyczny, działający w Twojej okolicy. Aplikacja moment.pl pomoże Ci błyskawicznie je wyszukać. Pamiętaj, że zabiegi złuszczające, nawilżające oraz wyrównujące koloryt skóry są podstawą właściwej pielęgnacji. Nie zapominaj też o znalezieniu chwili dla siebie w rutynie dnia codziennego. Pielęgnacja w domu też jest istotna! Dbając o skórę, przez długie lata będziesz mogła cieszyć się jej młodym i promiennym wyglądem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze