1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Piękny i trwały manicure klasyczny w 6 krokach

Piękny i trwały manicure klasyczny w 6 krokach

fot. iStock
Każda kobieta przyzna, że nie ma nic bardziej denerwującego niż odpryskujący lakier. Manicure hybrydowy wykonany w salonie kosmetycznym jest o wiele bardziej trwały niż tradycyjny, dlatego coraz więcej pań z niego korzysta. Nie wszystkie jednak go preferują, dlatego warto wiedzieć jak samodzielnie zadbać o pielęgnację swoich paznokci i wykonać wytrzymały manicure metodą klasyczną.

Przekonaj się, że to nic trudnego! Wystarczy pamiętać o sześciu ważnych krokach.

KROK 1. Przygotuj płytkę paznokcia

Zacznij od usunięcia skórek. Pomoże ci w tym specjalny  preparat rozmiękczający, którym wystarczy polać niechciany naskórek, a następnie pozbyć się go za pomocą drewnianego patyczka. Odstające pozostałości wytnij delikatnie cążkami.

KROK 2. Nadaj kształt

Czy wiesz, że trwałość manicure’u zależy również od tego, czy płytka paznokcia jest mocna i zdrowa? Skracając i nadając kształt używaj tylko papierowego pilniczka przesuwając go w jednym kierunku. Robiąc to pilniczkiem metalowym szybciej uszkodzisz delikatną powierzchnię paznokcia.

KROK 3. Zmatowienie i odtłuszczenie

To jeden z najczęściej pomijanych, jednak bardzo istotnych punktów wykonania perfekcyjnego manicur’u. Pamiętaj o nim, a zapewnisz lakierowi lepszą przyczepność. Potrzebny będzie do tego blok polerski, którym usuniesz resztki skórek oraz cleaner dezynfekujący płytkę paznokcia.

KROK 4. Zaaplikuj lakier

Odpowiednia aplikacja lakieru również ma ogromne znaczenie. Zacznij od wyrównującej powierzchnię paznokcia bazy. Jej zadaniem jest także ochrona płytki przed niechcianymi przebarwieniami. Jeśli twoje paznokcie są wyjątkowo słabe, możesz zastąpić bazę bezbarwną odżywką wzmacniającą. Dalej aplikujemy dwie cienkie warstwy lakieru w ulubionym kolorze, a następnie top, który chroni przed odpryskami i ścieraniem, a także zapewnia intensywny połysk.

KROK 5. Wysusz i utwardź

Wysuszacz to produkt w który warto się zaopatrzyć. Pozwoli on skrócić żmudny czas oczekiwania, aż lakier całkowicie zastygnie. Zawiera również właściwości utwardzające.

KROK 6. Codzienna pielęgnacja

Manicure już gotowy. Czy jest jeszcze coś, co możesz zrobić dla przedłużenia jego trwałości? Oczywiście, że tak! Regularne wcieranie witaminowej oliwki w skórki oraz aplikacja kremu po każdym myciu rąk z pewnością zadziała zbawiennie, a Ty będziesz mogła cieszyć się perfekcyjnie pomalowanymi paznokciami bez odprysków przez długi czas!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze