1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Nowa kolekcja Reserved Re.Design

Nowa kolekcja Reserved Re.Design

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Od renesansu przez rokoko i art deco, po obecne wybiegi stolic mody i sztukę filmową to motyw przewodni kolekcji Re.Design na jesień i zimę 2019/2020.

To kolekcja z duszą - zaprojektowana w najmniejszym detalu i starannie wykonana z tkanin wysokiej jakości. Tym razem twórcy kolekcji zabierają nas do Toskanii, a  w sesji zdjęciowej autorstwa Bartka Wieczorka główną rolę odgrywa włoska codzienność. Kolor i radość nadają jej proste przyjemności: kawa, wieczorny spacer czy wizyta w kinie.

Twarzą sesji jest Lili Sumner - znana z wybiegów u Saint Laurenta czy Lanvin, która sama próbuje własnych sił w reżyserii i scenopisarstwie. (Fot. materiały prasowe)

Zauważalne w kampanii aluzje do portretujących burżuazję arcydzieł włoskiej kinematografii, od realizmu spod znaku Lucchino Viscontiego po najnowsze filmy Luki Guadagnino, wynikają z samego klimatu damskiej części kolekcji.

Najnowsze Re.Design oparte jest na zderzeniu melancholii i tęsknoty za niedzisiejszym szykiem i słynną włoską sztuką życia. Wyróżniają się w nim bogato zdobione długie i połyskujące suknie. Silnie zarysowanym motywem najnowszej propozycji Reserved są też bufiaste rękawy koszul, swetrów czy sukni, fantazyjne wiązania pod szyją i utrzymane w duchu retro akcesoria. Dominują luźne kroje, łączenia kontrastowych tkanin, jak lekka satyna czy jedwab z cięższymi żakardami i wełną, oraz wyrazista, inspirowana dziełami Caravaggia paleta barw oparta o rubin, złoto, szmaragd i czerń. Romantyczną i poetycką część kolekcji jej twórcy zestawili jednak z modą współczesną - z kurtką z imitującej wewnętrzną warstwę kożucha tkaniny teddy bear i długie sztuczne futro, będące odpowiedzią projektantów na szanujący prawa zwierząt trend fur free.

Męska odsłona Re.Design powstała z myślą o współczesnych podróżnikach. Bez względu, czy eksplorują metropolie czy uciekają od nich w świat dzikiej, surowej przyrody, są gotowi na nowe doświadczenia zdobywcami. Towarzyscy i otwarci na ludzi, ale też potrzebujący czasem samotności. Uwagę zwracają uniwersalne rozwiązania inspirowane strojem outdoorowym i sportowym. W tej funkcjonalnej kolekcji, której twarzą jest znany z wybiegów u Calvina Kleina czy Givenchy Kalib Besher, znajdziemy jednak także odwołania do klasycznej sztuki krawieckiej.

 

Kolekcja Re.Design dostępna będzie od 11 września w wybranych salonach marki i na 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze