1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Łap energię rokitnika

Łap energię rokitnika

Fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Rokitnik to cudowny dar natury, a jego moc robi wrażenie. Ta niepozorna roślina o nieocenionych właściwościach zdrowotnych, odżywczych i pielęgnacyjnych powraca każdej wiosny z pełną mocną zawartych w niej składników aktywnych.

Rokitnik stał się jednym z najbardziej popularnych składników na wiosnę 2021 roku. Korzystanie z dobrodziejstw tej cudownej rośliny nie jest jednak niczym nowym. O zbawiennym działaniu pomarańczowych kuleczek mówiono bowiem już w starożytności. Grecka nazwa rokitnika zwyczajnego, czyli Hippophae rhamnoides, to połączenie dwóch słów, hippos – koń, i phaes – blask. Lśniący koń? A co koń ma wspólnego z rokitnikiem? Okazuje się, że wiele. Wiąże się z tym ciekawa legenda.

W czasach, gdy świat nie był jeszcze zmotoryzowany, głównym źródłem transportu były konie. Podróże były zatem dla człowieka długie i wyczerpujące. Zwierzęta natomiast chętnie żywiły się rokitnikiem i często podskubywały małe pomarańczowe owoce, co wyraźnie wpłynęło na poprawę ich formy i wyglądu. Dzięki temu konie nie tylko były w doskonałej kondycji fizycznej, ale też wyróżniały się gęstą grzywą i lśniącą sierścią. W ten właśnie sposób odkryto niesamowitą wartość rokitnika - odżywczą i pielęgnacyjną.

Rosnący na dalekiej, mroźnej Syberii rokitnik ałtajski określa się natomiast mianem "złota Syberii". Drugi człon jego nazwy pochodzi od Ałtaju, łańcucha górskiego zlokalizowanego w Azji Środkowej i rozciągającego się na terytorium Rosji, Chin, Mongolii i Kazachstanu. Dzięki swoim właściwościom adaptogennym roślina ta wykształciła w sobie zdolność do przetrwania w niezwykle trudnych okolicznościach syberyjskiej przyrody i mroźnego klimatu. Ze względu na krótki okres wegetacji wszystkie rośliny syberyjskie są drogocenne, jednak "złoto Syberii" działa wyjątkowo zbawczo. Roślina kryje w sobie bowiem ogromną moc ukrytą w około 190 substancjach bioaktywnych - witaminach, mikroelementach, aminokwasach, kwasach tłuszczowych, lipidach oraz antyoksydantach.

Rokitnik powraca każdej wiosny z pełną mocną zawartych w niej składników aktywnych. (Fot. materiały partnera)

Rokitnik w służbie urody

Dziś przeżywamy prawdziwy renesans rokitnika, którego pomarańczowe owoce wykazują silne właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Przemysł kosmetyczny używa go głównie w produktach do włosów i ciała - szamponach, odżywkach, peelingach do skóry głowy, żelach pod prysznic, balsamach i scrubach. Pełną moc rokitnika wykorzystano również w linii Oblepikha Siberica Professional marki Natura Siberica, która powraca w nowej, jeszcze lepszej formule.

Linia Oblepikha Siberica Professional marki Natura Siberica powraca w nowej formule. (Fot. materiały partnera)

Teraz kosmetyki bazują nie na samej wodzie, a na hydrolatach, dzięki czemu produkty mają jeszcze więcej składników bioaktywnych. Wśród nich z pewnością warto zwrócić uwagę na wegańskie szampony i odżywkę do włosów, peeling do skóry głowy, a także wegańskie produkty do ciała: głęboko oczyszczający peeling, odżywcze masło oraz energetyzujący żel pod prysznic.

Produkty linii Oblepikha Siberica Professional marki Natura Siberica wykorzystują dobroczynną moc rokitnika. (Fot. materiały partnera)

Piękno zrodzone z natury

Natura Siberica to podchodzące z dzikiej Syberii naturalne kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, podane w przepięknej oprawie. Twórcy marki zgłębiają tajemnice tego mroźnego rejonu, bezpiecznie odkrywając najdalsze jego zakątki, aby dostarczyć nam to, co natura ma najlepszego dla zachowania młodości, piękna i dobrostanu. Oparte na oryginalnych recepturach produkty wykorzystują wyjątkową siłę pielęgnacyjną i odżywczą ukrytą w rosnących tam naturalnych ziołach i jagodach, a współpraca z lokalną ludnością, która zbiera rośliny w tradycyjny sposób zapewnia najwyższą jakość składników.

Na czym polega wyjątkowość kosmetyków z Syberii? Większość rosnących tam roślin nie występuje w żadnym innym rejonie świata, a pozostałe mają silniejsze działanie niż te pozyskiwane poza Syberią. Wszystko za sprawą mroźnego klimatu, który pobudza naturę do gromadzenia ponadprzeciętnych ilości składników aktywnych. To właśnie dlatego produkty Natura Siberica są tak skuteczne. Piękno zrodzone z natury dodatkowo wzbogacone jest wiedzą ekspertów biotechnologów i kosmetologów. Jeśli więc szukasz produktów do pielęgnacji powstałych z szacunku do natury i piękna, Natura Siberica to kosmetyki stworzone dla ciebie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze