fbpx

Hit: masaż balijski

Hit: masaż balijski

Wyjątkowy masaż, który przywędrował do nas aż z Bali. Łączy w sobie tradycyjny masaż, elementy akupresury i aromaterapii. Jest idealny dla osób zmęczonych i przepracowanych, ale też dla sportowców.
Masaż balijski to bardzo stary masaż, który czerpał to, co najlepsze z masaży chińskich i indyjskich.

Masaż ten stanowi kombinacje kilku technik. Elementy jogi, akupresury i refleksoterapii czynią go niezwykle relaksującym zabiegiem. Łagodne głaskanie, rozcieranie i ugniatanie połączone jest z refleksoterapią, co przynosi ulgę dla całego organizmu.

Przebieg masażu balijskiego

Masaż wykonywany jest na miękkiej macie lub łóżku do masażu. Pierwsza część polega na dokładnym wymasowaniu całego ciała z użyciem olejków eterycznych. Najczęściej wykorzystywany jest olejek różany, jaśminowy, ylang-ylang czy z drzewa sandałowego. Po zasadniczej części masażu, masażysta przechodzi do uciskania poszczególnych części ciała, co pobudza krążenie krwi i redukuje odczuwanie bólu.

Cały masaż trwa około godziny i najczęściej towarzyszy mu balijska muzyka.

Wskazania do masażu balijskiego

Masaż balijski wskazany jest wszystkim, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się. Chętnie wybierają go zapracowane i zestresowane osoby. Taki masaż to zastrzyk energii i sił witalnych.

Polecany jest tez osobom, które borykają się z kontuzjami i sportowcom. Masaż balijski bowiem bardzo pozytywnie wpływa na regenerację tkanki łącznej i przywraca dobrą kondycje mięśniom oraz stawom.

Efekty masażu balijskiego

Masaż balijski do głęboko relaksujących masaży. Już po jednym zabiegu łagodzi skutki odczuwania stresu, redukuje ból i napięcie mięśniowe a także sztywność karku. Skóra po masażu jest lepiej ukrwiona i dotleniona, staje się miękka i gładka w dotyku. Poprawia krążenie krwi i limfy, co przyspiesza detoks organizmu. Masaż balijski może być stosowany też wspomagająco w rehabilitacji po urazach bowiem znakomicie wpływa na funkcjonowanie mięśni i stawów.

Przeciwwskazania do masażu balijskiego

Nie każdy może skorzystać z masażu balijskiego. Do podstawowych przeciwwskazań należą:

-okres ciąży i menstruacji
-nowotwory
-choroby serca
-zaburzenia krążenia
-stany zapalne wątroby i nerek
-świeże zrosty i złamania
-choroby zakaźne skóry
-choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą.