1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Trendy modowe na 2023 rok – co będziemy nosić według ekspertów Pinteresta?

Ashlyn (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Eksperci wizualnej wyszukiwarki inspiracji Pinterest po raz kolejny opublikowali raport przewidywanych trendów, również modowych. W najnowszym zestawieniu na 2023 rok wyróżnili 6 wyraźnych tendencji. Przyjrzymy się im bliżej.

Pomarańczowa energia

Kolor pomarańczowy kojarzy się z optymizmem, pozytywną energią i kreatywnością – warto o tym pamiętać, gdy będziemy kompletować garderobę na 2023 rok. Eksperci Pinteresta przewidują, że pomarańcz oraz wszelkie jego odcienie będą w najbliższym czasie częstymi gośćmi w naszej szafie. Jak je nosić? Inspiracji dostarczą hasła: „burnt orange outfits”, „terracotta dresses”, „orange outifits”, „orange dress” oraz „copper saree”, a także najnowsze pokazy uznanych marek, takich jak Johanna Oritz, Windsor, Genny czy Nehera.

Futuryzm

Eksperci z Pinteresta zwiastują również wielki boom na estetykę rodem z filmów science fiction. W bezpośredniej opozycji do zeszłorocznego trendu dopamine dressing nowy styl odzwierciedla obecne czasy: mroczne, nastrojowe i dystopijne. Analizując dane z ubiegłego roku, eksperci Pinteresta wykazali rosnącą popularność haseł dotyczących futurystycznej odzieży i dystopijnych strojów („dystopian outfits”, „avant garde outfit”, „cyber streetwear”, „futuristic glasses”). Wpływy tego trendu znajdziecie w ostatnich kolekcjach m.in. Prabal Gurung, Parsons, Dolce & Gabbana i Vetements.

Barbiecore w stylu Y2K

Barbiecore w połączeniu z nostalgicznym stylem Y2K to nowy trend, który zawładnie modą 2023 roku. I choć estetyka lat 2000. jest z nami już od jakiegoś czasu, teraz wejdzie ona na wyższy poziom. Chodzi o to, abyśmy poczuły się jak bohaterki naszych ulubionych komedii romantycznych z pierwszej dekady XXI wieku. Przygotujcie się zatem na elementy garderoby inspirowane filmami sprzed lat: dopasowane sukienki, topy bez rękawów, bojówki i mnóstwo klamerek. W znalezieniu idealnej stylizacji pomogą takie hasła, jak: „2000s pink outfits”, „pink aesthetic outfits”, „pink mini skirt outfit”, „rhinestone dress” czy „summer outfits vintage 90s”. Zobaczcie również, co proponują marki Autumn Adeigbo, Emporio Armani, Chanel oraz LaQuan Smith

Stylizacje inspirowane kulturą rave

W nadchodzącym roku królować będzie również moda inspirowana kulturą rave. Stery przejmą styl techno i stroje związane z muzyką house. Eksperci Pinteresta wyjaśniają, że trend ten zrodził się przede wszystkim z potrzeby wolności i swobodnego wyrażania siebie poprzez ubiór. Jeśli zatem nie są wam straszne modowe eksperymenty i odważne rozwiązania, ten styl jest dla was. Stylizacji w duchu rave szukajcie pod hasłami: „house music outfits”, „Berlin rave fashion”, „rave party aesthetic”, „techno style”. Sprawdźcie też, jak z tą estetyką poradzili sobie Ambush, Anderadamo, David Koma oraz Versace.

Frędzle

W ostatnich latach w modzie panowała pewna stagnacja, dlatego teraz nadszedł czas, aby się trochę rozruszać – poczuć swobodę, lekkość i radość. Pomogą w tym takie elementy stroju jak chociażby frędzle, które według ekspertów z Pinteresta powrócą w 2023 roku ze zdwojoną siłą: typowe frędzle zamienimy na swobodnie kołyszące się stroje oraz niekonwencjonalne sukienki i kurtki z frędzlami. Inspiracji dostarczą hasła: „fringe dress outfit”, „tassel jacket”, „beaded fringe dress”, „fringe wedding dress” i „black fringe skirt outfit” oraz pokazy Palmer Harding, Michaela Korsa czy Bronx and Banco.

Eteryczne detale: koronki, tiule, falbany

Moda na rok 2023 będzie również pełna eterycznych detali: koronek, tiuli i falban. Po trzech latach chodzenia w dresach pora w końcu odsłonić ciało i postawić na coś bardziej zwiewnego. To z pewnością ważny modowy moment, który wzmocni nasz wizerunek w trudnych dla wszystkich czasach. Trend ten – choć niezwykle zmysłowy i delikatny – może być również wyrazem kobiecości i siły. To, na co postawicie – „shimmery dress”, „lace top longsleeve”, „tulle sleeves”, „ruffle shirt” czy „sheer pants outfit” – zależy wyłącznie od was. Pomysłów dostarczą również najnowsze kolekcje Simone Rocha, Emporio Armani, Ashlyn i Christian Siriano.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze