1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Warsztaty z architektury dla najmłodszych

Warsztaty z architektury dla najmłodszych

W najbliższą sobotę, 11 lutego, Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza dzieciaki w wieku lat 7- 10 na zajęcia z architektury. To kolejne spotkanie z cyklu "Archidzieciaki".

Podczas zajęć, prowadzonych przez Marię Annę Kowalską oraz Katarzynę Pedrycz absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, dzieci wspólnie odkrywają świat zbudowany i poszukują piękna kryjącego się w przestrzeni. Obserwują, jak działa miasto, jak żyją jego mieszkańcy i czego potrzebują, by się w nim dobrze czuć.

Celem zajęć jest pozwolić dzieciom, by poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły, jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Prowadzące chcą rozbudzić w nich wrażliwość na problemy przestrzenne i nauczyć je kreatywnie rozwiązywać, tak by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie. Przy pomocy prostych materiałów dzieci uczą się projektować, konstruować i budować.

Podczas warsztatów w sobotę 11 lutego dzieciaki będą zastanawiać się jak najlepiej poruszać się po mieście: samochodem, metrem, pojazdem magnetycznym czy rowerem? Skąd biorą się korki i czy wiadukty muszą być takie szare?

ARCHIDZIECIAKI: INFRATEKTURA warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat Sobota 11 lutego 2012, godz.10.30 – 13.00, Budynek Laboratorium CSW Koszt warsztatów: 20 PLN Zapisy: archidzieciaki@gmail.com
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze