1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Pokój do czytania. Motyw liter w dziecięcym pokoju

Pokój do czytania. Motyw liter w dziecięcym pokoju

materiały prasowe
materiały prasowe
Zobacz galerię 5 zdjęć

Litery mają magiczne zdolności: w pojedynkę niewiele znaczą, ale zebrane na kartce papieru zamieniają się w oczach czytającego w myśli, informacje, historie.

Oswajanie maluchów z kształtami liter jest ważne, bo przygotowuje je do nauki pisania i czytania. A wiadomo, że mózg dziecka najlepiej uczy się przez zabawę. Na ścianie warto umieścić naklejki w kształcie kolorowych literek, które można je z łatwością odklejać, przeklejać i układać w napisy lub ustawiać w kolejności alfabetycznej, nie niszcząc ścian ani mebli. W pokoju starszych dzieci litery wykorzystywane są inaczej. Dzieci, które umieją już pisać i czytać, tworzą dłuższe napisy: żeby coś zapamiętać,  żeby wyrazić swój nastrój albo... zakazać wstępu „obcym.

Litery uczą, bawią i zdobią. Naklejki, aplikacje, gry planszowe i dywany z modnym motywem liter dostępne w sklepie internetowym Kids Town.

 Zabawy edukacyjne z wykorzystaniem liter:
  • Z zestawem naklejek wyruszamy na wyprawę po domu, oznaczając napotkane przedmioty właściwą literą: L jak lampa, S jak stół i tak dalej.
  • Dywan w pokoju dziecka może mieć za ozdobę kolorowe litery alfabetu. Uczestnicy zabawy wymyślają słówka zaczynających się na literę, na której dziecko stoją.
 
oprac. na podstawie materiałów prasowych Kids Town

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze