1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Praca z własnym głosem – wywiad z Shirlie Roden, terapeutką i piosenkarką

Praca z własnym głosem – wywiad z Shirlie Roden, terapeutką i piosenkarką

123rf.com
123rf.com
Głos uwalnia komórki ciała z toksyn, pomaga zrastać się kościom, wprowadza w stan medytacji. To proste i skuteczne narzędzie uzdrawiania. Jak je wykorzystać, by uwolnić się od negatywnych emocji i żyć w poczuciu harmonii i szczęścia? Na te pytania odpowiada Shirlie Roden, która prowadzi warsztaty pracy z głosem.

W jaki sposób dźwięk pozwala uwolnić się od starych zranień? Po pierwsze uświadamiasz sobie, że te problemy emocjonalne są w tobie i dopiero wówczas możesz dać sobie zgodę na uwolnienie ich. Dźwięki oczyszczają ciało, uwalniają dawne napięcie. Podczas warsztatów uczę podstawowych mantr, które są spisane w sanskrycie i które można śpiewać później w domu, by pomóc się uspokoić lub skoncentrować na czymś pozytywnym. W trakcie warsztatu pracujemy również z czakrami, czyli centrami energetycznymi w ciele. Skupiamy się na tych miejscach, dlatego że właśnie tam zablokowana została energia. Jeśli ją uwolnimy popłynie w końcu swobodnie. Pod koniec warsztatów ludzie wyglądają na zrelaksowanych, są bardziej pozytywnie nastawieni do życia, bardziej szczęśliwi. Staram się ich zachęcić, żeby później także pracowali z dźwiękiem. Zazwyczaj daję im spis różnych mantr, mam także płyty z medytacjami po angielsku. Śpiewanie jest takie proste!

Wygląda na to, że wydawanie dźwięków to ważna sprawa.

W czasach starożytnych robiliśmy to w sposób naturalny, ponieważ wtedy ludzie żyli zgodnie z rytmem natury, śpiewali na przykład podczas pracy, kopiąc w ziemi, zasiewając pola. Albo stali na ziemi i modlili się do Słońca, do Księżyca. Nosimy tą umiejętność w naszym DNA. Intuicyjnie wiesz, jak używać swojego głosu, a ja jestem tylko tą osobą, która ci to przypomina.

Jakie problemy ludzie mogą uzdrowić podczas warsztatów pracy z głosem? Naukowcy udowodnili, że twoje myśli mają wpływ na twoje ciało. Pozytywne myśli tworzą pozytywne związki chemiczne w ciele. Na przykład dopamina lub fale alfa, które czynią ludzi szczęśliwszymi. A jeżeli ciągle się zamartwiamy, myślimy o problemach, lękamy się, nadmiar adrenaliny powoduje dysharmonię systemu odpornościowego. Sposób, w jaki myślimy a także mówimy, buduje nasze ciała, więc tak naprawdę sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje dolegliwości. Naukowcy stwierdzili, że 90 proc. osób, które chorują na raka, nie wyrażało swoich emocji. Natychmiastową korzyścią pracy z dźwiękiem jest uspokojenie myśli, podniesienie poziomy fal alfa w mózgu. To z kolei umożliwia bycie w kontakcie z emocjami. Uświadomione negatywne emocje są uwalniane i uzyskujemy dostęp do spokoju, radości, miłości.

W czym jeszcze może pomóc nam własny głos?

Naukowcy robili rozmaite eksperymenty związane z dźwiękiem. Jednym z ciekawszych było sprawdzanie ciała fizycznego przed i po wydawaniu dźwięku. Odkryli, że wydawanie dźwięku OM od niskich tonów do wysokich, sprawia że z komórek wydalane są toksyny. Kiedy pracuję z dźwiękiem, wizualizuję że doprowadzamy je do początkowego, perfekcyjnego stanu. W pewnym starożytnym tekście przeczytałam, że wojownicy po bitwie leczyli rany, wydając własne dźwięki. Było tam napisane, że dźwięk pomaga zrastać się kościom. Pracuję z osobami po operacjach nowotworowych, po chemioterapii, dźwięk pomaga im uspokoić się, wyciszyć. Kiedy fale alfa w mózgu osiągają wysoki poziom, jesteś jakby w stanie medytacji. Czujesz jak twoja świadomość rozszerza się i czujesz jak stajesz się jednością ze wszystkim co cię otacza. A jeśli czujesz to, zaczynasz sobie wierzyć. Poddajesz się wtedy przewodnictwu twojego Wyższego Ja, a najbardziej uzdrawiające jest to, że przestajesz się bać. Przychodzi świadomość, że naprawdę nie ma się czego bać, ponieważ wszystkie lęki i obawy są mózgu. Jak uspokoisz go dźwiękiem, zdajesz sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy jedną energią.

W jaki sposób chciałabyś zachęcić do udziału w Twoich warsztatów?

Uwielbiam przyjeżdżać do Polski. Rozumiem, że muzyka nie za bardzo nauczana jest w waszych szkołach. Dlatego chciałabym zaprosić Was na moje warsztaty, żebyście mogli odkryć moc i piękno własnego głosu i żebyście się nauczyli jak przy jego pomocy zmienić swoje życie. To bardzo prosty sposób. Po prostu zabierz ze sobą swój własny głos i otwarte serce!

SHIRLIE RODEN - piosenkarka i specjalistka pracy z dźwiękiem z Wielkiej Brytanii (). Autorka książki (I polskie wydanie w 2012!), nagrała solowe płyty, m.in.: Grateful (2011), Angels of Sound, The Vanishing Lake, Endless Love. W swoim dorobku posiada wiele musicali, których jest kompozytorem i współautorem. Karierę na scenie zaczęła od muzyki rockowej, to wtedy podczas koncertu doświadczyła spontanicznego przepływu ogromnej energii, którą postanowiła wykorzystać do pozytywnego oddziaływania na słuchaczy. To wydarzenie zapoczątkowało jej rozwój duchowy w kierunku wykorzystania głosu ludzkiego jako doskonałego instrumentu uzdrawiania. Shirlie prowadzi autorskie warsztaty o dźwiękach czakr, uzdrawianiu dźwiękiem, uzdrawianiu żeńskiego i męskiego rodu, kreatywności, uwalnianiu przeszłości, manifestowaniu marzeń, uzdrawiającej mocy żywiołów Matki Natury. Od wielu lat propaguje swoją innowacyjną metodę pracy z dźwiękiem w Wielkiej Brytanii, Szwecji, na Malcie, Węgrzech, Chorwacji i Słowenii, a od roku 2005 regularnie w Polsce.

Jeśli chcesz odkryć siłę własnego głosu, Shirlie Roden zaprasza na warsztaty Matka Ziemia i Żywioły Natury. Informacje –

CZYTAJ TEŻ PIERWSZĄ CZĘŚĆ WYWIADU

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze