1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Pierwsze spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny

Pierwsze spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny

123rf.com
Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od pierwszego wrażenia. Jak wyglądają przygotowania?

97 kobiety i 97 mężczyzn zostało przepytanych, jak przygotowują się do pierwszego spotkania z rodzicami dziewczyny*

Ile czasu spędziłbyś na przygotowaniu się do wyjścia do rodziców twojej dziewczyny?/Ile czasu powinien spędzić chłopak przed wyjściem na spotkanie z twoimi rodzicami?

Według kobiet powinno być to średnio 36 minut, a według mężczyzn oczywiście dwukrotnie mniej – 18 minut. Potwierdza się tu fakt, że faceci po prostu dwukrotnie szybciej są gotowi. Nie powinniśmy szukać dalszych przyczyn.

Jaką formę miałoby pierwsze spotkanie z twoim mężczyzną i twoimi rodzicami? / Jaką formę chciałbyś, aby miało pierwsze spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny?

Większość mężczyzn, gdy myśli o pierwszym spotkaniu z teściami, oczyma wyobraźni widzi oficjalną imprezę rodzinną (80%), a zdecydowanie rzadziej spotkanie „na luzie” (16%) czy elegancką kolację w restauracji (4%). Kobiety natomiast mają zdecydowanie inne zdanie i chciałby spotkać się wspólnie „na luzie” (86%). Mężczyźni mogą więc na chwilę odetchnąć i postawić na mniej formalny strój.

Co mężczyzna powinien ubrać na pierwsze spotkanie z twoimi rodzicami? / Co ubierasz na pierwsze spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny?

Co więc założyć? Kobiety mówią: stonowaną koszulę, marynarkę, jeansy i pasujące do nich buty (68%). Garnitur jest w dobrym tonie, ale jedynie na ekskluzywne wyjścia. W innym przypadku mężczyźni z powodzeniem mogą postawić na nic specjalnego. Kobiety kochają swoich facetów za to, co wewnątrz nich, i wolą, aby to swobodnie eksponowali. Ubrania powinny być ozdobą i nie powinny przeszkadzać w wyrażaniu siebie.

Jakie 3 cechy (lub wybierz wszystko) najbardziej cenisz w przygotowaniu twojego mężczyzny do spotkania z rodzicami?/ Jakie 3 cechy najbardziej cenisz w swoim wyglądzie, przygotowując się do spotkania z rodzicami twojej dziewczyny?

Kobiety najbardziej doceniają same przygotowania. Każda rzecz powinna być wyprana i wyprasowana. Jeśli nie ma czasu na wyciąganie deski do prasowania, to można użyć prasowacza parowego i prasować na wisząco. Takie nowoczesne sprzęty, które ułatwiają życie, istnieją także w świecie mężczyzn. Model koloru monte carlo blue (czytaj: niebieski) u marki SteaMaster.

Mężczyźni bardziej skupiają się na wyglądzie ubrań, ale kobiety od razu po wyprasowanych i czystych ubraniach mówią o umytych zębach. Radzimy więc je umyć, nie zaszkodzi się ogolić i uczesać. Koniecznie przed przymierzeniem rzeczy z szafy, bo w ten sposób można sobie tylko zaoszczędzić nerwów. Mężczyzn nic nie wyprowadza z równowagi bardziej niż plama z pasty do zębów tuż przed wyjściem.

Jaki styl chciałabyś widzieć u swojego mężczyzny na spotkaniu z twoimi rodzicami? / Jaki styl wybrałbyś na spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny?

Facet nie powinien stawiać na czarno-szare kolory bez wyrazu. Kobiety aż w 82% doceniają klasykę i stonowane kolory. Żeby uniknąć wpadki, warto wybrać koszulę jasnego koloru. Od tego, czy ma ona jakiś wzór, zależy reszta ubioru. Na pewno jeden wzorzysty element w całym zestawie wystarczy. Gdy góra została wybrana, najlepiej do niej dobrać ciemniejszą marynarkę. Materiał ma znaczenie, bo wełniane marynarki są cieplejsze i się nie pogniotą, a bawełnianych skóra będzie oddychać. Do tego dobrze dobrać jednolite jeansy. Spodnie z przetarciami bądź w jaskrawych kolorach powinny tym razem poczekać w szafie. W przypadku eleganckiego spotkania jest znacznie prościej - ubierz na siebie garnitur i dobierz do niego krawat inny niż czarny.

* Raport SteaMaster został opracowany na podstawie wyników anonimowej ankiety internetowej na liczącej 194 osoby próbie losowej kobiet (97) i mężczyzn (97) zebranych w dniach 15-30 października. SteaMaster to marka prasowaczy parowych obecna na polskim rynku od 2009 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze