1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Cechy udanego związku

Cechy udanego związku

123rf.com
Bycie w związku jest wyzwaniem - nic nie jest dane na zawsze. Jakie sygnały świadczą, że o TEN związek warto naprawdę dbać.

Macie ochotę rozmawiać ze sobą. W ciągu dnia dajecie sobie znać, co słychać, a wieczorem opowiadacie o tym, co się działo. Stojąc w korku, piszecie do partnera sms albo wysyłacie mu fajne zdjęcie zrobione na ulicy. Oczywiście z zachowaniem proporcji – nie chodzi o „zmęczenie materiału”!

Dzielicie wspólne wartości.
Podobne przekonania - niezależne od tego, jakie - to spoiwo, bez którego trudno stworzyć trwały związek. Zwłaszcza gdy planujecie mieć dzieci. Wzajemny szacunek i tolerancja nie załatwią wszystkiego.

Szanujecie swoje granice prywatności. Życie w związku nie oznacza zawłaszczenia partnera. Oczywiście na początku najchętniej nie odchodzilibyśmy od siebie na krok, ale po pewnym czasie każdy potrzebuje trochę „więcej powietrza”. Łatwiej przychodzi nam zaakceptować męskie wieczory czy spotkania z przyjaciółkami co jakiś
czas, ale trzeba zostawić partnerowi przestrzeń także na co dzień.

Jesteście dumni ze wspólnych osiągnięć.
Związek to ciężka praca dla dwojga, w której czasem trudniej osiągnąć porozumienie niż w biznesowych negocjacjach. Bez rozsądnych kompromisów nie ma szans na zbudowanie dojrzałej relacji. Dlatego wszystko, co wspólnie zdecydowaliście, zrealizowaliście, jest ważne.

Szanujecie swoje rodziny.
Nie musicie się zgadzać ze wszystkimi opiniami teściów czy słuchać dobrych rad wujków, ale wybierając tego właśnie człowieka na partnera, zyskujecie go „z dobrodziejstwem inwentarza”.

Jesteście dla siebie czuli. Czułość
w życiu codziennym jest bardzo potrzebna. Nie chodzi tylko o seks, ale potrzebę bliskości fizycznej, rytualny pocałunek przed wyjściem z pracy, trzymanie się za rękę, dotyk czy trzymanie głowy na kolanach drugiego.

Lubicie uprawiać seks ze sobą.
  Dbałość o seks jest nieoceniona dla związku.To bardzo intymna sfera, w której reguły ustalają partnerzy. Jeśli obydwoje jesteście zadowoleni, jeśli macie ochotę na zbliżenia, a dodatkowo umiecie o tym rozmawiać, to znaczy, że jesteście we właściwym związku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze