1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Mowa ciała na randce

Mowa ciała na randce

123rf.com
123rf.com
Ciało dysponuje całym arsenałem gestów, którymi może skutecznie uwodzić. Jak odkodować mowę ciała?

Według Allana i Barbary Pease, autorów kultowej „Mowy ciała”, nasze stopy podświadomie kierują się zawsze w stronę  najatrakcyjniejszej osoby w pomieszczeniu. Kobiety dają dodatkowy mężczyźnie dodatkowy sygnał, wsuwając nogę do buta i wysuwając ją z niego. Gdy chcą zrobić wrażenie i pokazać zainteresowanie, poprawiają włosy lub bawią się nimi, a także odsłaniają nadgarstki. Gest ten oznacza „okazanie słabości” mężczyźnie, gdyż nadgarstki są jedną z najbardziej delikatnych części ciała. Z kolei słuchanie partnera z głową opartą na splecionych dłoniach to w mowie ciała podawanie mu twarzy „na tacy”. Kobiety zdecydowanie bardziej stawiają na subtelne gesty, mające podkreślić ich delikatność i kobiecość. Natomiast najbardziej pożądanym przez mężczyzn kobiecym gestem jest według badania C-Date.pl zakładanie nogi na nogę, zmysłowy szept oraz dyskretny dotyk.

Panowie dysponują znacznie mniejszym arsenałem gestów. Te, które wykonują, mają przede wszystkim podkreślać ich męskość oraz dominację. Mężczyźni przede wszystkim eksponują więc krocze – na różne sposoby. Od siadania w rozkroku lub w tzw. amerykańskiej czwórce, aż po wystawianie kciuków zza paska od spodni i wskazywanie w TEN punkt, na który kobieta ma zwrócić uwagę. Z chęci przypodobania się kobietom wynika też gest strzepywania z ramion niewidocznego pyłku czy poprawienia krawata. A co na to respondentki badania? Ich zdaniem najatrakcyjniejszym gestem ze strony mężczyzn jest jednak szeptanie do ucha.

Podczas randki warto zwrócić uwagę, czy ta druga osoba szuka okazji do muśnięcia dłoni, np. sięgając po kieliszek czy zapalniczkę. To sposób na przełamanie dystansu. Ciekawe jest też to, że ludzie, którzy są sobą zainteresowani, naśladują wzajemnie swoje gesty.  Jeśli więc odgraniamy włosy, a nasz Partner sekundę później robi to samo – jest chemia!

na podst. mat.pras. C-Date.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze