5 rad, by pokochać swoje ciało

Stoisz przed lustrem. Jak się czujesz? Co robisz? To test twojej samooceny oraz umiejętności cieszenia się seksem. Seksuolożka dr Stephanie Buehler radzi, co robić przed lustrem, by poprawić relację ze swoim ciałem.
Jeśli nosimy w sobie negatywny obraz własnego ciała, czujemy to, zwłaszcza stojąc przed lustrem. Wówczas wychodzi na jaw niska samoocena fizyczności. Zazwyczaj jest ona powiązana z naszym życiem seksualnym, z tym, czy umiemy czerpać z niego pełnymi garściami. Z praktyki terapii seksualnej dr Stephanie Buehler wynika, że przyczyny negatywnego obrazu ciała, to:

Osoby z niską samooceną własnego wyglądu patrząc w lustro, widzą tylko te części, które uznają za nieatrakcyjne. W jaki sposób obraz ciała zakłóca przyjemność seksualną? Jeśli nie czujesz się dobrze w swoim ciele, również źle się czujesz naga lub nawet częściowo rozebrana przed partnerem. Brak kontaktu ze swoim ciałem i jego pragnieniami, wyklucza przyjemność z seksu, bo ciało postrzegane jest jako źródło cierpienia. Jest mało prawdopodobne, abyś inicjowała seks. Możesz nie chcieć, żeby partner dotykał pewnych części ciała, których się wstydzisz. Jak można poprawić swój wizerunek ciała tak, żeby wpłynęło to pozytywnie na życie seksualne. Przedstawiamy 5 pomysłów.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link