fbpx

Pochwała spaceru

Pochwała spaceru
123rf.com

To nic nowego, że wszelka aktywność fizyczna niesie ogromne korzyści dla psychiki. Co robić jednak, gdy nie chcesz, nie możesz, nie masz w sobie na tyle determinacji, by trenować? Spaceruj.
Chodzenie jest przyjemne dla większości ludzi, ponieważ to aktywność niezbyt wymagająca. Można się w nią zaangażować bez wskazówek specjalisty. Udowodniono, że na spacer warto wybrać się rano. Poranny spacer, kiedy umysł i ciało nie są jeszcze zmęczone, daje niezwykłe korzyści psychologiczne.

Naukowcy zbadali że chodzenie zmniejsza poziom lęku i depresji, a wpływa pozytywnie na rewitalizację, pozytywne zaangażowanie w życie i odczuwanie spokoju. Jest to zwłaszcza potrzebne osobom, które żyją w wielkich miastach. Spacery mają na nie uspakajający i relaksujący wpływ. Ważne jest, gdzie spacerujemy. Im bliżej natury jesteśmy, tym lepiej. Spacery po lesie, parkach są jak najbardziej pożądane. Wykazano, że najwięcej korzyści dają spacery w samotności. Osamotnienie bowiem daje nam szansę na cichą medytację czy kontemplację, które pozwalają nam poczuć się w tu i teraz. Regularne spacery zwiększają motywację do działania i podnoszą energię życiową.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>