fbpx

Jak zabłysnąć na pierwszej randce

Jak zabłysnąć na pierwszej randce
123rf.com

Idziesz na randkę, zależy ci na mocnym, pozytywnym pierwszym wrażeniu. Co zrobisz? Spróbuj przygotować się do randki z nami.

  • przede wszystkim rozmowa. Nie prowadzisz monologu na swój temat podczas randki, tylko chcesz jak najlepiej poznać drugą stronę. Dlatego słuchaj uważnie co mówi, zadawaj pytana, a jeśli on zapyta ciebie o coś, odpowiedz szczerze ale nie brnij w godzinny wykład na temat swoich upodobań.
  • nie zdradź się ze zdenerwowaniem. Trzęsące się lub spocone dłonie, nerwowe odgarnianie włosów, stukanie palcami w blat stołu – to nie jest atrakcyjne ani przyjazne zachowanie. On zauważy to twoje zachowanie i może odebrać je różnie: że się nudzisz, albo że on cię denerwuje; raczej nie wpadnie na to, że jesteś romantycznie poddenerwowana sytuacją.
  • zamiast zdenerwowania, błyśnij dobrym humorem, inteligentnym dowcipem, a przede wszystkim uśmiechem. Przecież chcesz obdarować swoją randkę pozytywnymi uczuciami, nie krępuj się.
  • wszystko jest w oczach. Możesz krygować zachowanie uśmiechem albo spuszczać wzrok, ale jeśli on dostrzeże w twoich oczach znudzenie, brak zainteresowania, rozczarowanie, obojętność czy irytację – to już po randce.
  • nie jest zbyt eleganckim naśladowanie cudzych gestów, ale badania pokazują, że ludzie, którzy się sobie podobają, bardzo szybko zaczynają przejmować drobne gesty od partnera/partnerki: odgarniają włosy w ten sam sposób, zakładają nogę na nogę w tym samym momencie, etc. To jest nie tylko urocze, ale daje jasny sygnał: jesteśmy do siebie podobni, a więc dopasowani.
  • jeśli czujesz taką potrzebę, pochwal rozmówcę, powiedz mu komplement, ale rozważnie. Nie chwal zachowania, ubioru czy dowcipu, który – znasz siebie na tyle – za chwilę może cię irytować. Chwal uczciwie ale hojnie.
  • i na koniec: zawsze można naprawić złe pierwsze wrażenie, ale nie zawsze dostaje się drugą szansę. Warto to zapamiętać.