fbpx

10 romantycznych pomysłów

10 romantycznych pomysłów
123rf

Magicznych chwile w związku to jest coś, o czym wielu z nas myśli, ale nie wielu wprowadza w życie. Oto 10 pomysłów na „codzienne akty miłości” psychoterapeuty Bartona Goldsmitha. Wprowadzą one więcej romantyzmu w waszym związku.
1. Śniadanie do łóżka. Nie musi to być niespodzianka tylko weekendowa. Pachnąca kawa i świeży rogalik w pochmurną środę przyniesiony przez ukochaną osobę do łóżka, sprawi że świat w jednej chwili stanie się piękniejszy.

2. 10 sekund na przytulanie po powrocie do domu. Kiedy się zobaczycie po całym dniu pracy, przytulcie się mocno. Wówczas wieczór będzie zupełnie inny, bo naznaczony radością z powrotu do domu i bycia razem.

3. Romantyczna randka w tygodniu. Zupełnie inaczej się żyje, kiedy nie trzeba czekać na przyjemności do soboty. Jeśli choć w jeden dzień powszedni spotkacie się na randce w parku bądź w kawiarni, będziecie mieć wrażenie, że wasze wspólne życie jest całkiem przyjemne.

4. Podczas rozmowy koncentruj się tylko na parterze. Dawajcie sobie jak najczęściej 100 proc. uwagi. Odłóż pilota od telewizora, czasopismo, książkę, telefon i patrz się partnerowi w oczy. Poczuje się ważny i kochany.

5. Moc komplementów. Mówcie sobie, że wyglądacie super i sexy, i najfajniej na świecie. Czucie się atrakcyjnym w oczach partnera to skarb.

6. Gdy wychodzisz z domu, mów „kocham cię”. I zapewniaj, że tęskniłeś, że nie mogłeś doczekać się spotkania.

7. Bądź hojny. Malutkie i większe prezenty świadczą, że ukochana osoba jest w naszych myślach i że dawanie sprawia nam radość, i że nie lękamy się otwartego wyrażania uczuć i doceniania.

8. Bądźcie uważni na siebie. Jeśli twój partner ma gorszy dzień, zrób mu kolację czy dobrą herbatę, zastąp w stałych obowiązkach. Reakcja na nastrój partnera poprzez odejście od zwyczajowych nawyków, jest dowodem na to, że jesteśmy w kontakcie.

9. Postaw na spontaniczność. Wynajęcie kabrioletu na weekendową wycieczkę, randka w drogim hotelu, naprawdę seksowna bielizna jako niespodzianki dodadzą waszemu życiu romantyzmu z nutką szaleństwa.

10. Namiętnie w sypialni. To wasze królestwo. Wieczory w towarzystwie świec i róż? Że tandetne? Ale jakie przyjemne, zbliżające i odprężające, zwłaszcza po stresującym dniu.
Zdaniem Bartona Goldsmitha poświęcenie czasu na to, żeby podtrzymywać romantyczną atmosferę w związku nie tylko w Walentynki, ma zasadnicze znaczenie w tworzeniu intymności w relacji.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze